Продавець ТОВ УКРВЕТ розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
295 відгуків
Ветеринарне обладнання та інструменти | Обладнання для тваринництва і птахівництва
Контакти
ТОВ УКРВЕТ
ул. Сеченова 7А, 03127, Київ, Україна
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45
+380 (96) 426-45-45
Мапа
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45

Mycoplasma Haemofelis та її більш дрібні родичі

Mycoplasma Haemofelis та її більш дрібні родичі

Паразити відмінно адаптуються в організмі своїх господарів, вони виживають, використовуючи тіло для свого розвитку, розмноження і життя. Вони захищені від зовнішнього світу і живуть у затишному тілі свого господаря. Паразити, про яких сьогодні йтиметься, являють собою особливі бактерії, які прикріплюються до мембран червоних кров'яних тілець свого господаря, щасливо подорожують, харчуються і розмножуються, поки імунна система господаря не побачить їх і не почне руйнувати еритроцити в спробі ліквідувати їх.

Mycoplasma Haemofelis (раніше називалася Hemobartonella felis) та її дрібніші родичі.

Збудником того, що традиційно називають "котячою інфекційною анемією", є організм під назвою Mycoplasma haemofelis . Технічно ці істоти є бактеріями, але належать до особливого типу, що має назву "мікоплазми". Клітинна стінка, що оточує і захищає їхні мікроскопічні тіла, не дозволяє їх культивувати в лабораторії, як нормальні бактерії, оскільки вони повинні перебувати всередині живих клітин. Ця особливість не тільки ускладнює їхню діагностику, а й обмежує лікування антибактеріальними препаратами. Термін "котяча інфекційна анемія" останнім часом також вважається неточним, і було перейменовано на "Котячий гемотропний мікоплазмоз".

Група ризику?

Найбільшому ризику піддаються коти, які гуляють на вулиці навесні і влітку (очевидно, що у цих тварин найвищий ризик зараження блохами). Коти можуть заразитися під час переливання крові. Заражені кішки, схоже, здатні заразити своїх кошенят, хоча не зовсім зрозуміло, чи відбувається це внутрішньоутробно, через молоко або при оральному контакті. Вважається, що передача через укуси можлива, але це не підтверджено.

Що відбувається із зараженою твариною?

Коти заражаються через укус інфікованої блохи, і незабаром еритроцити покриваються вільними мікроорганізмами мікоплазми. Імунна система в кінцевому підсумку виявляє чужорідні білки і починає атаку у вигляді антитіл. Ці антитіла зв'язуються з організмом мікоплазми у вигляді покриття, яке слугує для маркування інфікованих еритроцитів для видалення і руйнування. І тут з'являється проблема, яка полягає в тому, що якщо багато еритроцитів заражені паразитами і будуть зруйновані - у кішки з'явиться анемія.

Загальна картинка хвороби характеризується:

Заражена хвора тварина бліда, іноді навіть жовтушна і слабка. Може бути присутня лихоманка. Дефіцит зрілих еритроцитів (реактивна анемія). Коти із супутньою інфекцією вірусу лейкозу, як правило, мають важчу анемію, оскільки вірус не дозволяє кістковому мозку реагувати.

Як підтвердити діагноз?

На щастя, мікроскопічні дослідження значною мірою застаріли завдяки сучасній технології ПЛР. За допомогою тесту можна легко виявити паразитів. Тестування найкраще проводити до прийому антибіотиків, щоб забезпечити найкращу можливість виявлення ДНК паразита. ПЛР-тест - найкращий тест для визначення наявності у котів гемотропної мікоплазми.

Лікування

У разі підозри на гемотропну мікоплазмову інфекцію, слід почати лікування. Всі мікоплазмові інфекції чутливі до застосування антибіотиків, залежно від виду ветеринар підбере потрібний вид лікарського засобу. Три тижні прийому ліків необхідні для адекватного придушення хвороби. Однак знищення мікоплазми - це тільки частина терапії, потрібно зайнятися відновленням кількості та якості формених елементів крові. Дуже хворим котам, ймовірно, знадобиться переливання крові, щоб впоратися з основною тяжкістю інфекції. На щастя, прогноз сприятливий, якщо діагноз поставлено вчасно, оскільки коти зазвичай добре і швидко реагують на лікування. Коти -носії зазвичай не лікуються. Поки блохи перебувають під контролем, кіт-носій не заразний.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner