Продавець ТОВ УКРВЕТ розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
295 відгуків
Ветеринарне обладнання та інструменти | Обладнання для тваринництва і птахівництва
Контакти
ТОВ УКРВЕТ
ул. Сеченова 7А, 03127, Київ, Україна
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45
+380 (96) 426-45-45
Мапа
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45

Ротавірус на свинофермі

Ротавірус на свинофермі

Ротавірус свиней продовжує успішно вражати ферми

Ротавіруси є основною причиною діареї у поросят в підсисний період  під свиноматкою і після їх відлучки в комерційних свиногосподарствах, вражаючи тонкий кишечник свиней. Неускладнені випадки діареї, викликаної ротавірусом, зазвичай супроводжуються високою захворюваністю, але низькою смертністю. Немає сумнівів в тому, що діарея поросят, викликана ротавірусом, призводить до зниження продуктивності і, таким чином, призводить до економічних втрат.

Групи ротавірусів

Існує по меншій мірі 10 антигенів різних серогруп ротавірусів, п'ять з яких уражають свиней. Ротавіруси відносяться до сімейства Reoviridae. Це безоболонкові дволанцюгові РНК-віруси з сегментованим геномом. Ротавіруси дуже стабільні в навколишньому середовищі, що дозволяє їм виживати в нормальних умовах навколишнього середовища протягом тривалого періоду часу. Вони стійкі до зміни температури, багатьох хімічних речовин, різного рівня pH і багатьох широко використовуваних дезінфікуючих засобів. Рекомендовані дезінфікуючі засоби для очищених поверхонь включають дезинфікуючі засоби на основі формальдегіду та хлору.

Як виглядає ротавірус на фермі?

Ротавірусна діарея може представляти собою білий або жовтий стул, який спочатку рідкий, але в нескладних випадках стає кремоподібним, та пастоподібним, перш ніж стул повертається в нормальний стан. Цей процес може тривати від 2 годин до кількох днів. Симптоми діареї зазвичай виникають у підсисних поросят і поросят-відлучків, тяжкість знижується до віку 6 тижнів. Однак свині всіх вікових груп сприйнятливі до ротавірусної інфекції.

Симптоматика

Свиноматки

• Короткочасна діарея

Поросята

• Водяниста, звичайна діарея протягом 3–4 днів

• Атрофія ворсинок є постійним симптомом зневоднення, мальабсорбції та виснаження

• Симптоми зневоднення

• Волога шкіра навколо прямої кишки

Відлучені поросята

• Водяниста, звичайна діарея з'являється після досягнення поросятами 7-10-денного віку і з віком стає все менш значимою

• Якщо присутні патогенні штамми кишкової палички, може виникнути важке захворювання з високою смертністю.

• Атрофія ворсинок є постійною ознакою, що призводить до порушення всмоктування

• Обезводнення

• Діарея триває 3–4 дні

• Волога шкіра навколо прямої кишки

Як ротавірус впливає на кишечник і здоров'я свиней?

Ротавіруси реплікуються в ентероцитах, що вистеляють тонкий кишечник. Ентероцити покривають ворсинки, які представляють собою мільйони пальцевидних структур, розташованих на внутрішній оболонці тонкої кишки. При виникненні інфекції клітини руйнуються, а ворсинки стискаються в короткі, тупі структури, які обмежують або не дозволяють всмоктувати поживні речовини. Таким чином, більша частина спожитого молока, яке отримує інфікований ротавірусом молодняк, проходить через кишечник, не перетравлюючись і не всмоктуючись в шлунку або кишечнику поросяти.

Це має два ефекти:

1. Він є джерелом живильних речовин у стулі поросят для шкідливих бактерій, які можуть викликати вторинні захворювання.

2. Він створює осмотичний ефект в кишечнику, який може призвести до поглиблення діареї і зневоднення, що призводить до втрати води, електролітів і маси тіла, а іноді і до смерті. Ворсинки можуть загинути протягом 24-36 годин, але регенерація кишечних ворсинок і відновлення нормальних перетравних можливостей і зазвичай займає від 7 до 10 днів.

Діагностика ротавірусу

Коли на фермі виникає проблема з діареєю у свиней у віці 10-40 днів, необхідно враховувати ротавірусну інфекцію як первинний або вторинний збудник. Анамнез ферми і симптоми діареї важливі, але для підтвердження патогенної причини необхідні діагностичні дослідження.

Профілактика і контроль

Не існує доведеного специфічного лікування ротавірусної інфекції у малих поросят, але підтримувальна терапія, а також хороший догляд і заходи біобезпеки можуть допомогти поросятам з ротавірусом. Підтримуюча терапія може включати додавання електролітів у питну воду, забезпечення тепла, сухого середовища та повноцінного харчування в залежності від віку свиней. Антибіотикотерапія може бути рекомендована при супутніх бактеріальних інфекціях, але вона не є ефективним засобом лікування ротавірусу.

Якщо спалахи ротавірусу є постійною проблемою на фермі:

• Перехід на комплексну систему управління у відділеннях опоросу і дорощування

• Спроектуйте поли та поверхню для комплексної очистки та дезінфекції між опоросами, щоб знизити ризик зараження та вірусного навантаження.

• Дезінфікуйте технологічне обладнання.

• Зменшіть кількість маніпуляцій зі свиньми та їх переміщення

• Часто змінюйте рукавички

• Встановіть більш короткий період опоросу, що призведе до меншого накопичення ротавірусів.

Важливість імунітету у поросят

Більшість, якщо не всі, свиноматки є позитивними на антитіла до ротавірусу, вони передають різну кількість пасивного імунітету своїм поросятам через молоко і молозиво. Тому дуже важливо, щоб поросята отримували достатню кількість молозива і молока. Виробникам слід розглянути можливість захисту свиней від ротавірусу до відлучки, шляхом активної імунізації, якщо для даної групи є вакцина і є серотипи/генотипи ротавірусу свиней, що циркулюють на фермі.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner