Продавець ТОВ УКРВЕТ розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
295 відгуків
Ветеринарне обладнання та інструменти | Обладнання для тваринництва і птахівництва
Контакти
ТОВ УКРВЕТ
ул. Сеченова 7А, 03127, Київ, Україна
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45
+380 (96) 426-45-45
Мапа
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45

Методи діагностики вагітності у собак

Методи діагностики вагітності у собак

Діагностика вагітності у суки

Для діагностики вагітності у суки використовують кілька методів. Деякі методи, такі як оцінка сосків, збільшення ваги та збільшення живота, не є надійними методами виявлення вагітності. До більш надійних методів відносяться пальпація живота (на 30 дні вагітності), вимірювання рівня релаксину в крові (після 26 дня вагітності), УЗД черевної порожнини (починаючи з 21-30 дня вагітності), рентгенографія (після 45 дня вагітності). Ці методи розрізняються за своєю здатністю позитивно визначати кількість плодів та життєздатність плода.

  • Пальпація

Через 21-30 днів уздовж рогів матки можна пальпувати невеликі овоїдні припухлості. Вони подвоюються в розмірах щотижня до 35-38 днів, потім зливаються, і їх важко диференціювати. Пальпація не така надійна, як інші методи оцінки вагітності. Без досвіду визначити точну кількість плодів складно, а життєздатність плода неможливо перевірити пальпаторно.

  • Релаксин

Релаксин – це гормон, який виробляється плацентою і виявляється у кровотоці суки, коли запліднена яйцеклітина імплантується у стінку матки. Рівні релаксину у сук збільшуються між 27 і 30 днями, досягають піку до 40-50 днів, підвищуються, але знижуються до терміну вагітності і падають під час пологів, досягаючи невизначеного рівня протягом 1-6 тижнів. Аналізи релаксину можуть бути засобом моніторингу функції плаценти та вагітності, окрім початкового виявлення вагітності. Переривання вагітності може супроводжуватися деякою секрецією релаксину протягом тижня або більше, якщо деяка кількість плацентарної тканини зберігається, що може статися у післяпологовому періоді. Релаксин у собак переважно або повністю має плацентарне походження. Виявлення релаксину у післяпологовому періоді, мабуть, пов'язане із збереженням плацентарної (трофобластної) тканини. VECHEK це поточний тест, який вимірює релаксин. Цей тест може використовуватися для визначення вагітності та постійно протягом усього періоду виношування. У псевдовагітних сук тест на релаксин не дає позитивних результатів. Цей тест не може визначити кількість плодів у суки. Хибнонегативний результат можливий, якщо розмір посліду дуже малий.

  • Прогестерон

Концентрація прогестерону збільшується протягом тічки, досягає піку в 15-90 нг/мл десь між 15 і 25 днями, а потім повільно знижується як у вагітних, так і у невагітних сук. Оцінка прогестерону приблизно на 30-й день може бути корисною. За відсутності позитивного діагнозу вагітності прогестерон може підтвердити відсутність у сук овуляції або нормальну лютеїнову функцію. Прогестерон може виявити можливий початок лютеїнової недостатності у вагітних сук, які раніше мали втрати вагітності, пов'язані з низьким рівнем прогестерону. У таких проблемних випадках для спостереження за вагітністю можуть бути корисні аналізи на прогестерон з інтервалом 5-7 днів, значення вище 5 нг/мл певною мірою обнадіюють; рівні нижче 4–5 нг/мл у будь-який час до 55 дня можуть вказувати на лютеїнову недостатність. У невагітних сук рівень прогестерону знижується до рівня нижче 1 нг/мл у якийсь момент між 55 та 90 днями, часто між 60 та 70 днями. Під час вагітності рівень прогестерону зазвичай залишається помітно підвищеним вище 3-5 нг/мл до 62-63 та 1 -3 дні до пологів, у цей час механізм пологів викликає лютеолітичне підвищення рівня простргландину-F2альфа в плазмі (PGF) та зниження рівня прогестерону до <1-2 нг/мл. Аналізи на прогестерон також можна використовувати на пізніх термінах вагітності, щоб допомогти визначити час планового кесаревого розтину при вагітності, коли 0 день не був визначений з достатньою точністю.

  • Естроген

Аналізи мають невелику цінність, оскільки мають обмежене застосування до зразків собак. Рівні є змінними і не надають жодної корисної інформації, яку не можна було б отримати інакше. Рівні релаксину у сук збільшуються між 27 і 30 днями, досягають піку до 40-50 днів, підвищуються, але знижуються до терміну вагітності і падають під час пологів, досягаючи невизначеного рівня протягом 1-6 тижнів. Аналізи релаксину можуть бути засобом моніторингу функції плаценти та вагітності, крім початкового виявлення вагітності, але ступінь зниження, яка потребує втручання, невідома. Переривання вагітності може супроводжуватися деякою секрецією релаксину протягом тижня або більше, якщо деяка кількість плацентарної тканини зберігається, що може статися у післяпологовому періоді. Релаксин у собак переважно або повністю має плацентарне походження. Виявлення релаксину в післяпологовому періоді, мабуть, пов'язане із збереженням плацентарної (трофобластної) тканини.

  • Пролактин

Концентратори ПРЛ підвищуються вище, ніж у більшості невагітних сук на 30-й день або незадовго до нього, невідомо, чи це збільшення є реакцією на конкретне підвищення рівня релаксину під час вагітності. Концентрації пролактину досягають максимуму найближчим часом і залишаються такими ж високими або навіть вищими протягом більшої частини періоду лактації після тимчасового зниження після пологів. Підвищення пролактину не є специфічним для вагітності, оскільки воно може спостерігатися і у вагітних сук, які не мають симптомів явної (клінічної) псевдовагітності. Вагітність викликає резистентність до інсуліну, можливо, більшою мірою, ніж лютеїнова фаза у невагітних. Потреба в інсуліні у сук із діабетом збільшується, а у сук у переддіабетичному стані може розвинутись гіперглікемія.

  • Ультразвук

Ультразвук – найкращий метод, що використовується для візуалізації та оцінки стану цуценят в утробі матері. При використанні ультразвукового обладнання (УЗД) із частотою 5-7 МГц заповнені рідиною плодові міхурі, пов'язані з вагітністю, можуть бути помітні при діаметрі 1-2 мм вже на 18-20 день, але можуть бути непрозорими до діаметра 3 мм на 21 день. Биття серця плода може розглядатися як виразне мерехтіння до 23-24 дня, але його нелегко виявити до 25-го дня. 

  • Рентгенограма

На двадцять восьмому дні вагітності кістки плода починають кальцинуватись. На 42-45-му дні вагітності можна зробити рентгенограму, щоб візуалізувати дитинчат внутрішньоутробно. Однак для досягнення найкращих результатів рентгенограми слід робити через 47 днів після спарювання, коли скелети плода краще видно. Рентгенограми можуть допомогти визначити кількість плодів, хоча у сук, що виношують великі посліди, вони менш точні. Життєздатність плода не може бути визначена за допомогою рентгенограми, якщо плід не має серйозних уражень.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner