Продавець ТОВ УКРВЕТ розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
296 відгуків
Ветеринарне обладнання та інструменти | Обладнання для тваринництва і птахівництва
Контакти
ТОВ УКРВЕТ
ул. Сеченова 7А, 03127, Київ, Україна
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45
+380 (96) 426-45-45
Мапа
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45

Тестування на тільність. Які варіанти існують?

Тестування на тільність. Які варіанти існують?

Тестування на вагітність є одним із методів моніторингу репродуктивної ефективності та виявлення будь-яких проблем на ранніх етапах циклу розмноження. Запорукою рентабельності всіх підприємств із вирощування ВРХ є висока репродуктивна ефективність.

Це означає досягнення:

  • 95% телят, відібраних від корів, залишилися у стаді
  • середній інтервал отелів12 місяців
  • розкид отелів10 тижнів або менше

Все це складно, але реально. Цього можна досягти шляхом раннього виявлення тільних корів.

Дослідження вагітності для корів

Ще нещодавно діагностику вагітності у великої рогатої худоби проводили майже виключно за допомогою трансректальної пальпації або трансректального УЗД, проте зараз ми маємо й інші методи діагностики вагітності, такі як аналізи крові та молока. У кожного з методів є свої плюси та мінуси

Ректальна пальпація – перевірений ефективний та надійний метод. За допомогою цього методу досвідчений персонал може з високою точністю поставити діагноз вагітності вже на 30-й день вагітності та оцінити вік плода. Ця техніка потребує великого досвіду, особливо молодих гестаційних термінів. Результати видаються на момент проведення пальпації тварини. Ультразвук також широко використовувався. Основною перевагою ультразвукової діагностики вагітності є зниження стомлюваності та травматизму фахівця, який проводить дослідження. Результати збираються у момент постановки діагнозу, проте за допомогою фактичної візуалізації плода. Крім того, досвідчені фахівці можуть виявити вагітність вже на 28 день після парування. Використання ультразвуку дозволяє техніку з великою точністю оцінити вік плода, таким чином можна точно визначити очікувану дату отелення, навіть якщо племінні записи недоступні. Діагностика з допомогою тестів. Для діагностики вагітності використовують білки крові або молока. Ці білки називаються глікопротеїнами, пов'язаними з вагітністю, широко відомими як PAG. Ці білки виробляються та секретуються плацентарними клітинами у материнський кровотік. Таким чином, коли самка жуйних тварин вагітна, ці білки можна виявити у крові та молоці. Є кілька компаній, які пропонують комерційно доступні лабораторні аналізи, а також деякі ветеринари можуть надавати цей вид послуг. Ці тести мають високу точність, а результати можна порівняти з результатами трансректального УЗД. VECHEK випустила два різні тести аналізу крові, які можна проводити на фермі чи вдома. Експрес-тест на вагітність вимагає мінімальних лабораторних навичок та вміння дотримуватися докладних інструкцій. Результати збираються протягом 15-30 хвилин після аналізу зразка крові та засновані на порівнянні аналізованої крові з позитивним та негативним контролем. Останній тест на вагітність по крові нагадує тест на вагітність у людини, проте тут використовується кров, а не сеча. За допомогою цього тесту результати можна одержати протягом 20 хвилин після аналізу зразка крові. Хоча використання аналізів крові та молока є відмінною альтернативою пальпації та ультразвуковому дослідженню, воно має обмеження. Вагітність за допомогою більшості тестів можна з великою точністю виявити вже на 28-й день після парування, проте кількість хибнопозитивних результатів може збільшитися, якщо самок перевірять незабаром після отелення. Щоб знизити відсоток хибно-позитивних результатів, корів слід перевіряти через 73 дні після отелення.

Переваги дослідження корів на вагітність

  • Визначення дат отелення

У багатьох випадках вік теляти та ймовірну дату отелення можна визначити під час ректальної пальпації. Корів, які будуть телитись у різні терміни, можна відокремити у різні групи. Це може стати корисною основою для вибракування корів, якщо необхідно скоротити розмір стада, наприклад, у періоди нестачі кормів.

  • Виявлення безпліддя та інших відхилень у корів

Також можуть бути виявлені різні відхилення, відповідальні за безпліддя корів. Найбільш поширеними з них є кістозні яєчники та інфекції матки. При ректальній пальпації також можуть бути виявлені поодинокі телиці, у яких спостерігаються аномалії репродуктивних органів. Захворювання та проблеми управління, що впливають на все стадо, також можна виявити набагато раніше, якщо худобу досліджувати на вагітність. Наприклад, низький рівень тільності в однієї конкретної групи корів може вказувати на проблеми з окремим биком або спермопродукцією, що закуповується. Погана плодючість всього стада може бути викликана інфекційним захворюванням або, можливо, поганим раціоном.

Після тесту на вагітність

Але в той же час будь-яке тестування на вагітність буде марно як допомога керівництву, якщо отримана інформація не використовується для прийняття управлінських рішень.

Нетільні корови

У більшості ситуацій невагітних корів краще вибраковувати якнайшвидше. Вартість утримання корови протягом року є дуже високою, тому важливо, щоб кожна корова на ділянці була повністю продуктивною. Навіть якщо у них є телята, неплідні корови продуктивними вважаються лише частково. Дорослим коровам іноді не вдається завагітніти після пізнього отелення. Від таких корів згодом віднімаються маленькі і слабкі телята, і тому їх краще вибраковувати. За певних обставин можливо краще не вибраковувати невагітних корів відразу. Якщо кормів вдосталь і особливо якщо ціни на яловичину низькі, найкращою стратегією може бути вилучення невагітних корів та їх відгодівля для подальшого продажу. Як альтернатива, найбільш вигідним рішенням може бути продаж. Інший варіант - повторно парувати нетільних корів, особливо молодих, для пізнішого отелення. Цю стратегію можна застосовувати на об'єктах, де період отелення буває більше одного разу на рік. Однак це може призвести до зниження генетичного відбору за плодючістю у стаді. На фермах з одним періодом отелення невеликі групи пізніх телят створюють труднощі в управлінні. У разі повторного спаровування невагітних корів необхідний облік, щоб гарантувати, що неплідні корови не залишаються і не переміщаються між стадами, що отелилися в різний час.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner