Продавець ТОВ УКРВЕТ розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
295 відгуків
Ветеринарне обладнання та інструменти | Обладнання для тваринництва і птахівництва
Контакти
ТОВ УКРВЕТ
ул. Сеченова 7А, 03127, Київ, Україна
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45
+380 (96) 426-45-45
Мапа
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45

Як довго можна зберігати ветеринарні препарати?

Як довго можна зберігати ветеринарні препарати?

Термін придатності вет.препаратів

Термін придатності є жорстким правилом. І тут ролы не має, що це таке: продукти харчування, миючі, засоби догляду або інші товари. Звичайно знайдуться такі споживачі, які, терміни придатності, зазначені на упаковках, розглядають як просто пропозицію. Правильно? Коли справа стосується термінів придатності ветеринарних препаратів, ризикувати не так вже й безпечно. Ми хочемо, щоб ви знали, чому дати прийому ліків для вашого вихованця або тварин на фермі мають значення.

Дата має значення

Норма законодавства вимагає, щоб дати закінчення терміну придатності ветеринарних препаратів були зазначені на всіх ліках, що відпускаються, коли це необхідно. На етикетці всіх ліків, що надходять з виробництва, буде вказано один з варіантів (дата виробництва-термін закінчення придатності, просто дата до якого придатний препарат або дата виробництва і скільки можна зберігати препарат (дні, місяці або роки). З часом будь-яка речовина зазнає хімічних змін, просто під впливом навколишнього середовища. Ліки, що відпускаються за рецептом, нічим не відрізняються Було встановлено юридичне визначення терміну придатності як час, протягом якого розкладається 10% активного фармацевтичного інгредієнта. Важливо уважно стежити за датою закінчення терміну придатності.

Пам'ятайте наступне:

  • Якщо вказано лише місяць та рік, термін придатності препарату спливає в останній день зазначеного місяця.
  • Якщо дату знайти неможливо, найбезпечніше вважати, що термін придатності ліків минув через шість місяців після його відпуску.
  • Від рідких та інших змішаних рецептів слід відмовитись за два тижні.
  • Термін придатності досягається лише при зберіганні ліків відповідно до вказівок (дивіться на температуру, освітленість, вологість тощо).
  • Завжди відмовляйтеся від ліків, які мають очевидні зміни кольору, структури, консистенцї тощо.

Причини дотримуватися термінів придатності ветеринарних препаратів

Отже, ліки з терміном придатності, що минув, мають кілька вагомих причин позбутися їх.

Неефективність. Використання ліків, які не так сильно, як передбачалося, можуть призвести до того, що препарати виявляться неефективними. Це може затримати відповідне лікування, що призведе до погіршення стану, потенційно наражаючи тварину на ризик. Неповні курси антибіотиків, навіть якщо термін їхньої придатності не минув, можуть призвести до відсутності лікування, що призведе до рецидиву або навіть стійкості тварини до антибіотиків.

Невідповідність. Навіть ліки, які колись були призначені окремій тварині, можуть більше не підходити. Зміни у стані здоров'я, інші супутні захворювання, а також додавання нових ліків чи добавок можуть зробити старий рецепт неприйнятним. Це гарна звичка — періодично перевіряти терміни придатності ветеринарних препаратів і часто викидати ліки, термін придатності яких минув, щоб вони більше не були спокусою або потенційним ризиком впливу.

Термін придатності ліків існує, щоб допомогти вам та тварині залишатися здоровими та щасливими, тому компанія УКРВЕТ уважно стежить за цим питанням.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner