Продавець ТОВ УКРВЕТ розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
296 відгуків
Ветеринарне обладнання та інструменти | Обладнання для тваринництва і птахівництва
Контакти
ТОВ УКРВЕТ
ул. Сеченова 7А, 03127, Київ, Україна
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45
+380 (96) 426-45-45
Мапа
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45

Чи потрібний електропастух?

Чи потрібний електропастух?

Пасовища, де мешкають тварини, потребують відповідної огорожі, яка не дозволить тваринам втекти, а й захистить їх від хижаків.

Чи потрібний електропастух?

Електрична огорожа дозволяє регулювати щільність посадки тварин та контролювати худобу на пасовищі. За умови правильної установки та обслуговування електрична огорожа може бути дуже міцною, оскільки фізичного контакту з лінією огорожі практично немає. Електропастух підходить не для кожної ферми, його варто розглядати або як альтернативу звичайній огорожі, або як інструмент, який можна використовувати разом із ним.

Електрична огорожа може бути корисною для таких потреб:

 • Організація системи випасу.
 • Огородження ділянок, які потребують захисту територій.
 • Захист існуючого паркану або рослин за межами.

Існує кілька варіантів огорожі для худоби. Вибір типу залежатиме від таких факторів, як вартість, простота конструкції та очікуваний термін служби огорожі. Але робота всіх варіантів ґрунтується на тому самому принципі.

Як працює електрична огорожа?

Імпульс електричного струму посилається вздовж лінії захисту від заземлювального джерела живлення. Коли тварина торкається паркану, ланцюг між землею та лінією паркану замикається, викликаючи короткий, різкий, але безпечний удар струмом. Цього має бути достатньо, щоб тварина запам'ятала це, але не завдала їй довгострокової шкоди.

Чому електропастух ефективний?

 • Тому, що велика рогата худоба чутлива до ураження електричним струмом. Чому? Коротка вовна (влітку), велике тіло, великі копита. Найнижчий провід під напругою може бути на висоті 60-70 см і цього буде достатньо .
 • Фронтальне розташування очей дозволяє їм бачити погано видимі огорожі легше, ніж іншим тваринам.
 • Вага тіла забезпечує дуже хороший контакт.
 • Більшість (хоч і не вся) худоба рухається повільно, а не бігає, що дає час побачити огорожу.

Дресирування великої рогатої худоби.

 1. Для дресирування великої рогатої худоби на невеликому полі встановіть дворядний паркан на відстані одного метра від постійної огорожі для поголів'я. Не змішуйте тварин перед їх розміщенням у полі, щоб зменшити ризик конфліктів. Ознайомте тварин з полем. Спостерігайте протягом першої години та регулярно перевіряйте протягом перших 24 годин.
 2. Як тільки всі тварини дістануться паркану, прокладіть електропастух по діагоналі. Спостерігайте протягом першої години та регулярно перевіряйте протягом 12 годин.
 3. Розділіть поле навпіл парканом посередині. Перевірте тварин протягом наступних 24 годин. Якщо худоба пошкодила паркан, залиште її в полі ще на 24 години, поки вона не перестане це робити.

Дресирування дрібної рогатої худоби.

 1. Для дресирування овець на невеликому полі встановіть трирядну огорожу на відстані 50 см від постійної огорожі для поголів'я. Переконайтеся, що напруга становить +4000 В для стрижених овець або овець з молодими ягнятами та для ягнят яких відняли від вівцематок та овець з вовною +5000 В. Період після відлучення зазвичай є найкращим часом для знайомства овець з електричною огорожею. Ягнята навчаються найшвидше, якщо їх познайомити з навченою матір'ю.
 2. Не намагайтеся дресирувати ягнят відразу після відлучення. Залишіть їх принаймні на 7-10 днів, перш ніж починати дресировку. Спостерігайте протягом першої години та регулярно перевіряйте протягом перших 24 годин.
 3. Як тільки всі тварини дістануться паркану, проведіть паркан із трьох ниток через один кут поля. Спостерігайте протягом першої години та регулярно перевіряйте протягом наступних 12 годин.
 4. Розділіть поле навпіл парканом посередині. Перевірте протягом наступних 24 годин.
 5. Якщо тварина не реагує на паркан, залиште її в полі ще на 24 години. Як тільки стане видно, що тварини уникають огорожу, поекспериментуйте з двома дротами, щоб скоротити витрати на матеріали та трудовитрати.

Переваги

 • Ефективність. Електричні паркани використовуються на фермах багато років. Вони створюють фізичний бар'єр, а це означає, що ви можете бути впевнені, що ваша худоба залишиться там, де ви її хочете бачити.
 • Простота у використанні. Цю огорожу легко встановити, не потребує особливого догляду і цей пристрій довговічний.
 • Гнучкість. Електричний провід, стовпи та блок живлення можна переміщувати та використовувати повторно, тобто ви можете змінювати межі випасу на свій розсуд.
 • Доступність. Електрична огорожа є одним з найбільш доступних варіантів, оскільки для зведення огорожі потрібно мало матеріалів.
 • Безпечно для худоби. Хоча електричний струм викликає шок, це лише незначний імпульс, і він набагато безпечніший, ніж колючий дріт, який може пошкодити шкіру або вим'я великої рогатої худоби.

Недоліки

 • Регулярні перевірки. Хоча електричні огорожі забезпечують достатню фізичну межу, вони все одно вимагають регулярних перевірок, щоб переконатися у відсутності розривів, пошкоджень чи перебоїв у подачі електроенергії.
 • Вимкнення електроенергії. Вимкнення електроенергії може бути звичайним явищем, що знижує ефективність електричних огорож.
 • Відповідні знаки попередження . Оскільки через паркан подається електричний струм на людей і тварин, необхідно встановити відповідні попереджувальні знаки. Важливо, якщо паркан знаходиться поряд із громадською пішохідною доріжкою.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner