Продавець ТОВ УКРВЕТ розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
296 відгуків
Ветеринарне обладнання та інструменти | Обладнання для тваринництва і птахівництва
Контакти
ТОВ УКРВЕТ
ул. Сеченова 7А, 03127, Київ, Україна
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45
+380 (96) 426-45-45
Мапа
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45

Головна причина розвитку кетозу у молочних корів

Головна причина розвитку кетозу у молочних корів

Підвищений рівень кетонів

Період між отелом та закінченням лактації є критичним періодом часу, який тісно корелює зі здоров'ям та молочною продуктивністю корови. За цей час корови можуть набути такий стан, який зветься кетозом, що наражає їх на ризик зниження надоїв молока, порушення репродуктивних функцій та розвитку інших захворювань – і все це, в кінцевому підсумку призводить до економічних втрат.

Що таке кетоз?

Кетоз - це метаболічний розлад, який виникає, коли організм не отримує достатньої кількості вуглеводів для метаболізму, внаслідок чого для отримання енергії йому доводиться покладатися на свої жирові запаси. У молочної худоби кетоз може стати проблемою під час отелення, коли енергія, необхідна для лактації, перевищує енергію, яку споживає корова. За оцінками, до 50% всіх дійних корів схильні до ризику розвитку кетозу, причому більшість клінічних випадків виникає приблизно через 2-3 тижні після отелення.

Як визначити кетоз?

Кетоз у великої рогатої худоби можна виявити за низкою клінічних ознак, таких як зниження надоїв, втрата ваги, зниження апетиту та тьмяність шерсті. Кетоз може призвести до придушення імунітету, що зробить корову більш уразливою до інших захворювань. Багато випадків кетозу у молочної худоби є субклінічними, тому діагноз може бути поставлений тоді коли вже стане занадто пізно. Сам собою субклінічний кетоз протягом першого тижня лактації може знизити надої молока. Тому регулярний моніторинг стану тварин, що знаходяться в групі ризику (тобто в період лактації) для раннього виявлення та контролю харчування має важливе значення для запобігання кетозу.

Золотий стандартний метод тестування кетозу у молочних корів полягає у вимірі рівня β-гідроксибутирату в крові (BHBA) 1,4 . BHBA є одним з основних кетонів, присутніх у кровотоку, що робить його корисним біомаркером кетозу. Субклінічний кетоз вважається, коли рівень кетонів досягає 1,2-2,9 ммоль/л. Це важливий поріг для дійних корів, що дозволяє виявити прогресуючі випадки кетозу, і його можна використовувати для прогнозування ризиків для здоров'я під час ранньої лактації. Система моніторингу рівня глюкози та кетонів у крові KetoSens  є діагностичним інструментом, який можна використовувати для попередньої оцінки субклінічного кетозу у молочних корів. Прилад забезпечує точні кількісні результати, що забезпечує впевненість у результатах для точної діагностики та лікування захворювань. Технологія, що використовується ветеринарами, доступна для використання на фермах. Кетометр простий у використанні та видає результати протягом кількох секунд.

Якщо вам потрібна додаткова інформація або ви хочете замовити цей продукт, команда фахівців ТОВ «Укрвет» буде рада допомогти.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner