Продавець ТОВ УКРВЕТ розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
295 відгуків
Ветеринарне обладнання та інструменти | Обладнання для тваринництва і птахівництва
Контакти
ТОВ УКРВЕТ
ул. Сеченова 7А, 03127, Київ, Україна
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45
+380 (96) 426-45-45
Мапа
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45

Зберігання сперми і посудини Дьюара

Зберігання сперми і посудини Дьюара

У тваринницькій галузі вже кілька десятиліть використовуються резервуари з рідким азотом (LN2) для заморожування та зберігання сперми від самців виробників. Останнім часом, зі швидким розвитком технології перенесення ембріонів у різних видів, стали використовуватиме зберігання заморожених ембріонів. Оскільки резервуари з LN 2 - це інструмент, який фермери, фахівці з штучного запліднення, фахівці з перенесення ембріонів, ветеринари, вчені-репродуктологи, банки сперми та дослідники використовують щодня, ми пропонуємо освоїти базові знання та розуміння цього продукту та того, як його використовувати.

Кріогенні рідини

Кріогенні рідини або «Кріогени» - це зжижені гази, які були охолоджені нижче температури навколишнього середовища, поміщені під тиск і збережені в рідкому стані за дуже низьких температур. Кріогенні рідини мають температуру кипіння нижче -150°C (-238°F). Прикладами кріогенів є інертні гази, такі як азот, гелій, неон, аргон та криптон. Додатковими прикладами є легкозаймисті гази, такі як водень, метан, природний газ та кисень. Кріогени при кімнатній температурі та нормальному тиску зустрічаються у вигляді газів. Щоб перетворити ці гази на кріогенну рідину, їх необхідно охолодити до температури нижче за кімнатну, а потім створити тиск для їх зрідження.

Всі кріогени мають три важливі характеристики:

  • Вони дуже холодні. Пари та гази, що виділяються з цих кріогенів, також надзвичайно холодні.
  • Дуже невелика кількість цих рідких кріогенів може перетворитися на дуже великі обсяги газу, які можуть витіснити повітря. Наприклад, з 1 літра рідкого LN 2 при нагріванні до кімнатної температури (20-21 ° C) може утворитися 695-700 літрів газоподібного азоту.
  • Згідно WHMIS, кріогенні рідини є «стислими газами». Кріогени створюють високий тиск газу всередині контейнерів для зберігання, тому їм потрібний запобіжний вентиляційний отвір/клапан, що дозволяє газам виходити з контейнера.

Азот (Н)

Азот — хімічний елемент і класифікується як «інертний» газ через його нереакційну природу з багатьма матеріалами. Проте азот може утворювати певні сполуки під впливом хімікатів, каталізаторів або високої температури. Наприклад, при з'єднанні азоту з воднем у присутності каталізатора утворюється аміак.

Рідкий азот (LN 2 )

Рідкий азот (LN2), кріогенна рідина, що використовується в репродуктивній промисловості, інертна, безбарвна, не має запаху, не викликає корозії, негорюча та надзвичайно холодна. Його виробляють у промислових масштабах у великих кількостях шляхом фракційної перегонки рідкого повітря. При відповідній ізоляції від навколишнього тепла температура LN 2 становить -196°C або -320,5°F, що відповідає температурі кипіння азоту. Оскільки LN 2 підтримує температуру набагато нижче точки замерзання води, він дуже корисний у широкому спектрі застосувань, таких як холодоагент відкритого циклу та кріопротектора.

Використання:

• Іммерсійне заморожування та транспортування харчових продуктів.

• Кріоконсервація крові, репродуктивних клітин (сперматозоїдів, ооцитів, ембріонів) та інших біологічних матеріалів.

• Кріонічне збереження людей та свійських тварин у недоведеній надії на майбутню реанімацію.

• Вивчення кріогеніки як такої.

• Демонстрації з метою наукової освіти.

• Охолоджувальна рідина для високочутливих датчиків і підсилювачів, що мало шумять.

• Дерматологія для кріотерапевтичного видалення потенційних злоякісних утворень шкіри.

• Додаткова рідина для охолодження для розгону центральних процесорів, графічних процесорів або комп'ютерного обладнання.

• СОЖ під час обробки високоміцних деталей.

• Робоче тіло у бінарному двигуні.

Запобіжні заходи при роботі з азотом і LN 2

Швидкий викид газоподібного азоту в замкнутий простір може призвести до витіснення кисню в повітрі до рівня нижче рівня, необхідного для підтримки життя, що становить небезпеку задухи. При надмірному вдиханні азоту можуть виникнути такі симптоми, як запаморочення, нудота, блювання, втрата свідомості та смерть. Смерть може настати через помилки в судженнях, запаморочення або втрати свідомості, що перешкоджає самопорятуванню. При низькій концентрації кисню та високій концентрації азоту втрата свідомості та смерть можуть наступити за лічені секунди і без будь-якого попередження. Через небезпеку ядухи при роботі з LN 2 в замкнутому  просторі рекомендується контролювати концентрацію кисню за допомогою спеціалізованих датчиків-сигналізаторів кисню в навколишньому середовищі, які доступні на ринку.

LN 2 здатний спричинити миттєве обмороження при контакті з живою тканиною. Прямий контакт шкіри з LN2 викликає важке обмороження (кріогенні опіки) протягом кількох секунд або хвилин залежно від форми рідкого азоту (рідкий або туман) та площі поверхні просоченого азотом матеріалу. Важливо знати, що просочений одяг або тканина можуть спричинити швидше пошкодження шкіри, ніж потрапляння прямого LN2 на шкіру, яка протягом декількох секунд захищена ефектом Лейденфроста. Найкращий спосіб запобігти обмороженню при роботі з LN2 - носити засоби індивідуального захисту, такі як щиток, що закриває все обличчя, поверх захисних окулярів, вільні термоізольовані або шкіряні рукавички, сорочки з довгими рукавами та штани без манжет.

Зберігання кріогенних рідин

Кріогени транспортуються та зберігаються в термоізольованих контейнерах. Кріогенні контейнери спеціально розроблені, щоб протистояти швидким змінам температури та екстремальним перепадам температур. У репродуктивній промисловості зазвичай використовуються два типи резервуарів:

Посудини Дьюара для рідини: це ємкості без тиску з вакуумною сорочкою, схожі на термос. Вони поставляються з кришкою або заглушкою, що вільно прилягає, запобігає попаданню повітря або вологи, а також дозволяє стравлювати надлишковий тиск.

Рідинні балони: це контейнери під тиском спеціально призначені для кріогенних рідин. Цей тип контейнера має клапани для наповнення та дозування кріогенної рідини, а також клапан регулювання тиску з розривним (розривним) диском як резервний захист. Три основних типи балонів з рідиною були розроблені для дозування рідини або газу, тільки газу або рідини. Ми сьогодні розглянемо резервуари для транспортування чи зберігання сперми/ембріонів.

Посудини Дьюара

Призначені для перевезення заморожених біологічних зразків (сперми або ембріонів) у парах LN 2 при температурі -190°С. Вони виготовлені з легкого алюмінію та працюють шляхом поглинання LN 2 товстим шаром гідрофобного матеріалу, що оточує внутрішню порожнину контейнера, де зберігається сперма. Ємкості повинні бути належним чином заправлені LN 2 до точки насичення поглинаючого матеріалу, а потім видалені надлишки LN 2, щоб забезпечити максимальний час витримки. Тривалий час зберігання досягається за рахунок чудової ізоляції, що створюється алюмінієвою оболонкою з подвійними стінками, заповненою фольгою та герметично запечатаною. Унікальна кришка закриває горловину, допомагаючи створити ізольоване внутрішнє середовище від пари LN 2 .

Посудини Дьюара можна класифікувати за:

  • Період часу, протягом якого можна зберігати зразок в парах LN 2 при необхідній температурі (-190°C) .
  • Місткість камери – максимальна кількість соломинок, яку можна зберігати. Зазвичай посудини мають лише одну каністру, діаметр та висота якої різняться залежно від моделі. Таким чином, ємність сховища залежатиме від розміру каністри.

Резервуари для зберігання

Біологічні зразки, такі як заморожена сперма та ембріони, зазвичай упаковуються в соломинки і зберігаються в резервуарах з LN 2, характеристики яких аналогічні характеристикам посудин Дьюара, описаних раніше. Резервуари для зберігання є великими металевими холодильниками з рідким азотом у вакуумній упаковці, укладені в надзвичайно ефективну систему ізоляції. Вони виготовлені з алюмінію та мають дві окремі камери: внутрішню та зовнішню. Простір між двома камерами заповнюється фольгою та спеціальним папером, а повітря видаляється, щоб створити частковий вакуум. Вакуум збільшує ізолюючий ефект і є основною ефективною властивістю резервуару. Унікальна кришка використовується для закупорки горловини та створення додаткової ізоляції рідкого азоту всередині резервуару. Поки всередині резервуару присутній LN 2 резервуари для зберігання LN 2 можуть зберігати сперму і ембріони при температурі -196°C. Заморожені соломинки для сперми часто упаковують у пластикові стаканчики всередині резервуарів для зберігання.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner