Продавець ТОВ УКРВЕТ розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
296 відгуків
Ветеринарне обладнання та інструменти | Обладнання для тваринництва і птахівництва
Контакти
ТОВ УКРВЕТ
ул. Сеченова 7А, 03127, Київ, Україна
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45
+380 (96) 426-45-45
Мапа
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45

У пошуках причин канібалізму

У пошуках причин канібалізму

Проблема-канібалізм!

Канібалізм- завжди актуальна тема, і неважливо це ферма, або утримання свиней у приватних домоволодіннях. З цією проблемою рано чи пізно стикаються усі, хто тримає свиней. Незалежно від того, чи пов'язано це з годівлею, погодними умовами або гігієною, для кожної ситуації необхідно визначити причини, та й зрозуміла справа- знайти вирішення.

У пошуках причин канібалізму

Часто канібалізм проявляється у вигляді кусання хвоста, вух чи боків. В основному починається тоді, коли інші свині грайливо беруть у ротову порожнину частини тіла, що привабливо рухаються. Якщо виникають легкі травми тканин, постраждалій тварині спочатку буде все одно, далі свині, які піддаються нападкам, відчувають несприятливу атмосферу в групі та стресують. А ось виділення ранового секрету або крові для сусідніх свиней додатково стимулюватиме бажання кусати. Інший варіант розвитку канібалізму викликаний стресом у свиней, що призводить до поведінкового розладу. Часто картину канібалізму провокують некрози. Метаболічні порушення та навантаження на імунну систему. У цьому процесі з грамнегативних бактерій, таких як E. coli або сальмонела, вивільняються компоненти клітинної стінки, так звані ліпополісахариди або ендотоксини. Якщо стінка кишечника пошкоджена іншими впливами (наприклад, стрес, спека/холод, мікотоксини, поганий раціон, нестача води тощо), ці ендотоксини можуть потрапити в кров і викликати запальні реакції у всьому організмі, що зрештою призводить до захворювання. капілярні судини периферичних частин тіла, таких як вуха і хвіст, гірше постачаються кров'ю або навіть закупорюються, що в кінцевому підсумку призводить до відмирання навколишніх тканин - некрозу. Також прояв канібалізму може бути у свинок перед або після опоросу на фоні гормональних змін. Зрештою неможливо визначити чітку причину проблеми. У більшості випадків сукупність різних факторів, що впливають, призводить до того, що перетинається червона лінія і виникає проблема. Тому необхідний обширний аналіз слабких місць, щоб виявити як найбільше причин канібалізму серед свиней і усунути в найближчому майбутньому. На жаль, навіть за максимальної обережності повністю запобігти випадковому виникненню неможливо. Щоб запобігти проблемі, вирішальне значення має якісний нагляд за тваринами.

Профілактичні заходи:

  • Зниження стресу - адаптована щільність розміщення свиней у відсіках, структурування стада, тихе перегрупування, створення максимально можливого безшумного простору.
  • Створення ігрової зони - обладнання відсіків іграшками для тварин. Іграшками для свиней можуть бути – тверді органічні матеріали, які можна жувати, рити, їсти, і водночас досліджувати. Цей матеріал має довгий час залишатися привабливим. Також можна звернутися до заводських іграшок. Іноземні виробники пропонують широкий асортиментний ряд іграшок для свиней.
  • Вода. Висока біологічна і хімічна якість води, що подається і достатня її кількість.
  • Стабільний мікроклімат усередині приміщення – моніторинг концентрації шкідливих газів, температурної кривої, достатня кількість свіжого повітря, відсутність протягів.
  • Раціон. Високоякісні корми та добавки відповідно до потреб тварин, без різкої заміни компонентів.
  • Загальний стан здоров'я тварин . Своєчасний ветеринарний моніторинг стада.

Важливо швидко реагувати на сигнали, що сигналізують про проблему, адже канібалізм часто призводить до великих економічних втрат для фермерів. Вони складаються з ветеринарних витрат на лікування травмованих тварин, зниження добових приростів ітд. Крім того, поділ тварин-жертв і канібалів, їх лікування вимагають додаткових витрат часу.

Зверніть увагу на поведінку свиней:

  • Підвищена знервованість.
  • «Смоктання» хвоста, взяття хвоста в рот, початкове жування, голі безволосі хвости, обвислі або прижаті хвости.
  • Сліди укусів, початкові травми, що кровоточать.

Ці ознаки можуть бути передвісниками канібалізму.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner