Продавець ТОВ УКРВЕТ розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
295 відгуків
Ветеринарне обладнання та інструменти | Обладнання для тваринництва і птахівництва
Контакти
ТОВ УКРВЕТ
ул. Сеченова 7А, 03127, Київ, Україна
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45
+380 (96) 426-45-45
Мапа
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45

Здорові телята - ваша запорука успіху!

Здорові телята - ваша запорука успіху!

Здорові телята – запорука успішності молочного або м’ясного скотарства.

Але так тяжко сьогодні втриматися на плаву і не піддаватися хворобам. Найбільш часто діагностованою хворобою яка спричиняє високий рівень летальності молодняку ВРХ віком до 2-ох тижнів являється діарея. Діарея може бути спричинена кількома факторами – харчовий (неякісне молоко та його замінники, переїдання, різка зміна раціону) та інфекційний, який в свою чергу поділяється на бактеріальний (Escherichia coli, Salmonella, Clostridium perfringens), вірусний (Рота-, Корона- та Адено – вірус), паразитарний (Кокцидіоз, Криптоспоридіоз). Якщо тварина захворіла в перші 2 дні після народження скоріш за все причиною стали колі-бактерії (спостерігається швидке виснаження, септицемія, сильно виражена діарея). Діагностування хвороби у тижневому віці (5-7 день життя) зачасту провокують віруси (спостерігається апатія, анорексія, обезводнення, підвищення температури тіла, виражена діарея, калові маси рідкі з прожилками жовтуватого слизу). Приблизно з 10-14-ти денного до 20-ти денного віку хворобу провокують криптоспоридії (сильна діарея, калові маси жовті або зелені, рідкі з прожилками крові, з слизом. В ротовій порожнині можуть утворюватися язви).

Фактори сприяння розвитку захворювання:

 • Неналежні умови утримання.
 • Мало або не правильно випоєне молозиво.
 • Молозиво поганої якості.
 • Неякісні корми (молоко, замінники молока).
 • Різка зміна раціону.
 • Стрес (важкі пологи, неналежне транспортування тварин ітд).

Що допоможе уникнути хвороби або знизити ризик захворювання:

 • Випоювання достатньої кількості молозива високої якості.

Молозиво не тільки цінний продукт для харчування молодняку, але й відмінна субстанція багата на антитіла, які необхідні для захисту телят від багатьох інфекцій. Концентрація антитіл в середньому коливається на рівні 6% (6г/100 мл), але зустрічаються випадки коли концентрація досягає до 23%. Тому оцінка якості молозива є незамінним етапом забезпечення тваринам колострального імунітету. Перш за все звертають увагу на зовнішній вигляд секрету – густе кремовидне молозиво як правило багате антитілами. Також необхідно провести аналіз життя породіллі: доїння тварини перед отелом знижує рівень антитіл в молозиві, чим старша корова тим вищий рівень антитіл в молозиві, чим більше тварина піддавалася імунізації від захворювань тим більше виробляється різних антитіл. Для швидкого визначення рівня антитіл скористайтеся колострометром.

 • Вчасне випоювання молозива

Правильно та вчасно випоївши молозиво ми значно збільшимо рівень виживання молодняку. Відразу після народження антитіла засвоюються в середньому на 20% (це значення варіює в межах 6-45%). Чим довше ми відтерміновуємо випоювання тим менше антитіл засвоїться, оскільки з часом клітини кишківника стають не проникними для антитіл.) Більшість антитіл всмоктуються в кров під час першого вигодовування молозивом. Тому найоптимальніше буде вигодовування теляти перший раз не пізніше як година після народження. Друге в період 6-9 год після народження. Кількість необхідного молозива залежить від породи тварини та її маси при народження, але в середньому це значення становить 4-5% від живої ваги , приблизно 1.25-2.5 кг. За одне годування. Температура молозива Молозиво має бути попередньо підігріте до 39С. Обладнання, інвентар які використовуються для випойки молодняку мають бути якісними та регулярно піддаватися санітарним обробкам Для випоювання молодняку використовуйте пляшки та відра з сосками, тим самим Ви не тільки спростите процедуру , а й зможете проконтролювати кількість спожитого продукту. Для вигодовування слабких телят скористайтеся дренчером. Не допускати перегодовування молодняку.

 • Місця утримання молодняку мають регулярно прибиратися, дезінфікуватися

Новонароджені тварини не мають опору до інфекцій які підстерігають їх зовні. Тому самим оптимальним місцем для їх утримання будуть індивідуальні будиночки. Тим самим ми знизимо контакт з іншими тваринами, зможемо вести контроль та статистику споживання кормів певною особиною, не допускається перезараження тварин .

 • Телята з ознаками хвороби мають утримуватися в окремих приміщеннях

Теля яке не має проблем із здоровям завжди голодне, тому якщо Ви помітили зниження апетиту чи якісь інші ознаки захворювання – ізолюйте тварину.

 • Вакцинація

Вчасна вакцинація тварин за обраною схемою, з використанням якісних ефективних вакцин – запорука успіху. Знизити ризик виникнення діареї завдяки рота та корона вірусам, кишковій паличці допоможе імунізація тварин.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner