Продавець ТОВ УКРВЕТ розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
295 відгуків
Ветеринарне обладнання та інструменти | Обладнання для тваринництва і птахівництва
Контакти
ТОВ УКРВЕТ
ул. Сеченова 7А, 03127, Київ, Україна
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45
+380 (96) 426-45-45
Мапа
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45

Штучне відтворення у кролівництві

Штучне відтворення у кролівництві

Кролики це перспективний напрямок для бізнесу, з точки зору їх так званої плідної швидкості розмноження, великого попиту на кроляче м’ясо через його дієтичні властивості, етичних питань з точки зору експериментів на тваринах у медичних дослідженнях, сприятливий відбір генетики тварин, покращення моніторингу здоров'я та нарешті циклічне виробництво.

Вагітність у кролиць триває лише 28-31 день, в середньому 30 дн. Самиці кролів є індукованими овуляторами, тобто овуляція відбувається лише після стимуляції копуляції, і вона може бути знову запліднена протягом декількох хвилин після окролу. При застосуванні ШІ за відсутності самця овуляцію необхідно індукувати екзогенними гормональними аналогами- введенням аналога гонадотропін-рилізинг-гормону. Запліднюють кролиць зазвичай по 42 денному, рідше по 56 денному циклу. 42 денний цикл відтворення, включає осіменіння через 11 днів після пологів. Період вагітності (31 день) і час повторного осіменіння (11 днів). У цьому випадку кроленят відлучають у віці від 28 до 32 днів, а реалізують у віці від 70 - 74 днів, з середньою вагою від 2,4 до 2,5 кг.

Штучна інсемінація кролиць має три етапи: взяття сперми, її дослідження та власне осіменіння кролиць.

Відбір сперми від самця проводять за допомогою штучної вагіни, яка імітує статеві шляхи самиці. Забір сімені від 1 самця при штучному заплідненні рекомендується проводити 2 рази з інтервалом 10 хвилин. Об’єм еякуляту коливається від 0,6 до 1 мл. Сперма кроля складається з двох основних частин: желатинової (після еякуляції заповнює просвіт піхви у вигляді копуляційної пробки) та рідкої (власне сперматозоїди). Оскільки на розмір майбутнього посліду впливає якість сперми: концентрація та відсоток рухливих сперматозоїдів, то дослідження еякуляту має надзвичайно важливу роль.

Контроль якості сперми проводять використовуючи такий метод як мікроскопія. Тут проводять контроль кількості, якості та рухливості сперматозоїдів. Дорослий фізіологічно зрілий самець виробляє в середньому біля 170 мільйонів сперматозоїдів на день (118 000 за хвилину). Далі йде розведення сперми.

Розбавляють сперму відштовхуючись від її густини, зазвичай використовують одне з трьох співвідношень (1: 4, 1: 7, 1: 9). І тоді вже йде інсемінація.

Осіменіння кролиці проводиться шляхом введення через статеві шляхи в матку спермодози за допомогою спеціального шприца. Дуже важливо проводити процес спокійно та впевнено, щоб не травмувати кролицю. Інструмент яким буде працювати технік ШО має бути не нижче кімнатної температури. Щоб підготувати самку, їй попередньо вводять препарати, що стимулюють овуляцію, під час осіменіння кролицю кладуть на спину, притримують спереду і повільно вводять шприц. На одну самку достатньо ввести спермодозу об’ємом 0,2 мл. Для перевірки успішності запліднення, самку лишають один на один з статевозрілим самцем. Якщо вона вагітна то буде спостерігатися ігнорування чоловічих особин.

Кроленята народжуються із закритими очима, без шерсті та нездатністю регулювати температуру тіла. Тому якісно облаштована клітка буде чудовим варіантом збереження потомства. Зауважте, що одна кролиця може мати від 1 до 14 малюків в посліді, але середній розмір посліду становить всього шість голів. Лише половина з них, в кращому випадку, будуть самиці.

Що потрібно для ШО кролів? Мікроскоп, штучна вагіна, столик з підігрівом для мікроскопа, дозатор (піпетка) для набору сперми і визначення її якості, скло покривне, предметні скельця, спермоприймач, пробірки та штатив для них, катетер, одноразові шприци, шприц для введення сперми, розбавник сперми.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner