Продавець ТОВ УКРВЕТ розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
295 відгуків
Ветеринарне обладнання та інструменти | Обладнання для тваринництва і птахівництва
Контакти
ТОВ УКРВЕТ
ул. Сеченова 7А, 03127, Київ, Україна
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45
+380 (96) 426-45-45
Мапа
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45

Що ми знаємо про місце перетравлення та ферментації кормів у ВРХ?

Що ми знаємо про місце перетравлення та ферментації кормів у ВРХ?

Що ми знаємо про місце перетравлення та ферментації кормів у ВРХ?

Оцінка калу  може нам надати цінну інформацію. Кількість калових мас у великої рогатої худоби різних вікових груп може варіюватися залежно від споживання корму та води. Також може бути зміщення в бік плюс або мінус через порушення в проходженні травного тракту. У нормі більша частина їстівного корму корови перетравлюється в рубці. Поглинання ж поживних речовин відбувається як у рубці, так і в тонкому кишківнику. У разі, коли корм не проходить належну ферментацію в рубці, непереварені корми, а з ними і поживні речовини йдуть до тонкого кишківника, де вони й поглинаються. Але якщо їхня кількість велика або буде висока швидкість проходження, то поживні речовини можуть досягти товстого кишківника. Бродіння в якому, є частиною нормального травного процесу в кролика та коня, але в молочної корови воно вже не відіграє особливої ролі. Коли тварини стоять на раціонах із малою або недостатньою кількістю клітковини, з великою кількістю вуглеводів, тоді ферментація в товстому кишківнику може бути занадто інтенсивною, що призведе до негативних наслідків для здоров'я та продуктивності корів. Усі частинки корму, поживні речовини, які не перетравлюються й не засвоюються, виводяться з організму з калом і сечею. Оцінка калу не є точною наукою, але вона може дати деякі відповіді на питання про харчування корів. Вона може бути корисним діагностичним інструментом, щоб розв'язати певні проблеми, пов'язані зі здоров'ям корів. Оцінюючи кал, ми отримуємо свого роду підказки, про те, що може відбуватися під час процесу травлення.

Кілька пунктів під час спостереження за каловими масами:

  • Колір калових мас. На колір фекалій впливають: тип корму, концентрація жовчі, швидкість проходження травного тракту. Зазвичай, кал у здорових корів має темно-зелений колір. Споживаючи свіжу зелену масу — він темніє до коричнево-оливкового. Якщо тварини отримують багато зернових- кал набуває жовто-оливкового кольору. У разі діареї, кал може мати сірий колір. Занадто темний колір або кривавий колір може вказувати на крововилив у шлунково-кишковому тракті (дизентерія, мікотоксикози, кокцидіоз). Світло-зелений або жовтий + діарея може бути результатом бактеріальних інфекцій, наприклад, сальмонелу.
  • Консистенція фекалій. Великою мірою залежить від кількості споживання води, вологості корму, часу проходження кормів через травний тракт. Звичайні калові маси мають середню консистенцію, схожу на кашу, і утворюють куполоподібну купу заввишки 10-15 см. Рідкий кал може свідчити про наявність діареї, високого вуглеводного або білкового рівня раціону. Це, ймовірно, може бути результатом збільшення споживання води в спробах вивести надлишок азоту з сечею. Також гній може бути пухким, що може сповіщати нам про тепловий стрес. Сильне зневоднення призводить до твердих клубочок калу.
  • Вміст. Ідеальним варіантом, зразки калу мають показувати рівномірне засвоєння кормів. Якщо помітні великі частини неперевареного корму, це може бути ознакою поганої ферментації рубця. Наявність непереварених зерен, може вказувати на те, що тварини не жують корм належним способом, а також це може свідчити, що швидкість проходження рубця збільшується. Також можуть бути дрібно подрібнені частинки зерна, які не так легко побачити. Але якщо уважно придивитися до жовтого кольору, який може вказувати на їхню присутність. Блідо-білий колір поверхні сухого калу вказує на наявність неперевареного крохмалю. Надлишкова кількість слизу вказує на хронічне запалення або пошкодження кишківника. Муцин вказує на пошкодження товстого кишківника. Пінистий гній, може вказувати на лактоацидоз.
  • Фізичний аналіз калу. Зразки калових мас (не менш ніж 5 екз.), які є типовими для групи тварин, після змішування поміщають на сито або сітчастий фільтр. Промивають, безперервно пропускаючи воду через зразок, поки вода, що витікає з нижньої частини сита, не стане чистою. Далі промитий зразок поміщають на рівну темну поверхню та проводять огляд:

1. Довгі волокнисті частинки — неминуче вони будуть, але якщо вони розміром понад 1,3 см. Є причина для занепокоєння. Погане засвоєння кормів може бути пов'язане з низькою якістю корму або тварина не здатна нормально перетравлювати корм.

2. Частинки зерна — певна кількість зерна спостерігатиметься в гної майже всіх високопродуктивних корів. Це неминуче. Пов'язано це з тим, що високоудійні корови мають швидку швидкість споживання корму та високу швидкість проходження його через рубець. Крім того, ці тварини потребують вищої щільності раціону, з високим вмістом зерна, щоб спробувати задовольнити свої енергетичні потреби. Це часто створює ситуацію, коли крохмаль подається в кількості, що перевищує кількість, яку можна засвоювати в рубці. Подавання надлишкового зерна має бути мінімізоване та має постійно контролюватися.

Пошук оптимальної кількості зерна та ступеня оброблення зерна для оптимізації травлення у високопродуктивної корови є частиною проблеми молочного харчування й може варіюватися між коровами та групами.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner