Продавець ТОВ УКРВЕТ розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
295 відгуків
Ветеринарне обладнання та інструменти | Обладнання для тваринництва і птахівництва
Контакти
ТОВ УКРВЕТ
ул. Сеченова 7А, 03127, Київ, Україна
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45
+380 (96) 426-45-45
Мапа
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45

Мікроскоп та мікроскопія

Мікроскоп та мікроскопія

Мікроскоп та мікроскопія.

Як зазирнути в інший світ? Ні ми зараз говоримо не про щось фантастичне чи потойбічне. Ми говоримо про світ, де живуть мікроскопічні організми: бактерії, віруси, грибки або ж просто є потреба дослідити біологічний матеріал від організму.

Мікроскоп. Для чого він потрібен?

Світлові мікроскопи сьогодні використовуються в усіх лабораторіях та медичних закладах різного профілю роботи. Лабораторні мікроскопи — це спеціалізовані оптичні прилади, призначені для спостереження та аналізу зразків на мікроскопічному рівні. Зразки, що досліджуються стають видимими забезпечуючи збільшене зображення того, як вони взаємодіють із видимим світлом, наприклад, їх поглинання, відображення або розсіювання.

Мікроскопи. З чого вони складаються?

По суті, мікроскоп складається з двох підсистем - системи освітлення для підсвічування зразка та власне системи формування зображення, яка створює збільшене зображення, яке потім можна переглядати оком або за допомогою камери. Система освітлення, складається з штучного джерела світла, це можуть бути лампочки, світлодіоди, для створення керованої системи подачі освітлення, яку можна пристосувати для конкретного випадку дослідження. Світло від джерела зазвичай збирається за допомогою конденсорної лінзи, потім формується та фільтрується перед фокусуванням на зразку. Формування світла має важливе значення для досягнення високої роздільної здатності та контрасту, і часто включає контроль освітленої області зразка та кутів, під якими на нього падає світло. Оптичну фільтрацію світла освітлення за допомогою оптичних фільтрів, які змінюють його спектр і поляризацію, можна використовувати для виділення певних особливостей зразка. Система візуалізації збирає світло, яке взаємодіяло зі зразком, і створює збільшене зображення, яке вже можна переглядати.Це досягається за допомогою двох основних груп оптичних елементів: об’єктив, який збирає світло (зазвичай має збільшення 40–100 разів) та лінза окуляра, що передає зібране світло до органів зору дослідника або відеокамери. Потужності цих двох груп лінз множаться, і забезпечують, ще більше збільшення. Деякі мікроскопи оснащені кількома додатковими окулярами та лінзами об’єктивів на обертовій турелі, що дозволяє користувачеві вибирати між різними збільшеннями. Мікроскоп оснащений предметним столиком (на який розміщується дослідний зразок) та препаратоводієм (може бути механічним або ж електронний, але в будь якому випадку саме він забезпечує рух досліджуваного препарату). Мікро та макро гвинти відповідають за налаштування зображення.

Чи знаєте ви, скільки є видів мікроскопії?

 • Світлопольна мікроскопія.

BFM- це коли зразок освітлюється зверху або знизу, а світло, що проходить через нього або відбивається від нього, збирається для формування зображення, яке можна переглядати. Сьогодні цей тип мікроскопії широко використовується для вивчення частково прозорих зразків.

 • Темнопольна мікроскопія.

Темнопольна мікроскопія – це техніка, при якій збирається лише світло, розсіяне зразком. Це досягається шляхом додавання отворів, які блокують освітлювальне світло від прямого зображення, так що видно лише освітлювальне світло, яке розсіюється зразком.

 • Фазово-контрастна мікроскопія.

ФКМ — це техніка, що візуалізує зміни оптичної фази, спричинені варіаціями довжини оптичного шляху зразка. Це дає змогу отримати зображення прозорих зразків, які створюють незначний або зовсім відсутній контраст у BFM.

 • Диференціально-інтерференційна контрастна мікроскопія.

DICM дає можливість візуалізувати прозорі зразки, наприклад живі незабарвлені клітини, шляхом перетворення оптичної фази через зміни довжини оптичного шляху зразка у видимий контраст через інтерференцію, подібно до PCM. Однак, порівняно з PCM, DICM може отримати зображення з вищою роздільною здатністю та зменшити чіткість і артефакти зображення, внесені оптикою, необхідною для PCM.

 • Мікроскопія поляризованого світла.

Зразок освітлюється поляризованим світлом. Флуоресцентна мікроскопія Флуоресцентна мікроскопія використовується для зображення зразків, які флуоресціюють, тобто випромінюють довгохвильове світло при освітленні світлом з меншою довжиною хвилі.

 • Імунофлуоресцентна мікроскопія.

Це специфічний варіант флуоресцентної мікроскопії, який в основному використовується в мікробіології для візуалізації розташування біомолекул у клітині.

 • Конфокальна мікроскопія.

Техніка мікроскопії, яка відображає розсіювання або флуоресценцію зразка точка за точкою. Замість освітлення та зображення всього зразка відразу, пляма освітлення, що походить від точкового джерела, сканується по області зразка, і лише світло з цієї точки виявляється за допомогою чутливого детектора, створюючи двовимірне зображення.

 • Двофотонна мікроскопія.

TPM— це різновид флуоресцентної мікроскопії, яка використовує двофотонне поглинання для збудження флуоресценції замість збудження одним фотоном.

 • Світлова мікроскопія.

Світлова мікроскопія — це форма флуоресцентної мікроскопії, де зразок освітлюється тонким світлом, перпендикулярного до напрямку спостереження, таким чином, що відображається лише тонка ділянка (зазвичай кілька мікрометрів) зразка.

 • Флуоресцентна мікроскопія повного внутрішнього відбиття.

TIRF —дозволяє створювати двовимірні флуоресцентні зображення надзвичайно тонкого (товщиною приблизно 100 нм) зразка. Це досягається шляхом збудження флуоресценції зразка світлом, що освітлює, яке зазнає повного внутрішнього відбиття на межі між двома матеріалами з різним показником заломлення.

 • Розширена мікроскопія.

Основна концепція розширювальної мікроскопії полягає у збільшенні розміру зразка, для якого зазвичай потрібні мікроскопи з високою роздільною здатністю, щоб можна було отримати зображення за допомогою стандартних методів мікроскопії, зокрема флуоресцентної мікроскопії.

А для яких цілей вам потрібний мікроскоп?

Бажаєте отримати більше інформації про асортимент мікроскопів та супутні товари для мікроскопії? Зв'яжіться з командою ТОВ УКРВЕТ: ми будемо раді відповісти на всі питання, що вас цікавлять. Замовивши у нас мікроскоп, ви отримаєте низку переваг за його використання: портативність, простота використання, адекватна ціна, можливість використання у «польових умовах», широкий спектр технічних характеристик тощо.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner