Продавець ТОВ УКРВЕТ розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
295 відгуків
Ветеринарне обладнання та інструменти | Обладнання для тваринництва і птахівництва
Контакти
ТОВ УКРВЕТ
ул. Сеченова 7А, 03127, Київ, Україна
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45
+380 (96) 426-45-45
Мапа
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45

Африканська чума свиней. Стоп!

Африканська чума свиней. Стоп!

Африканська чума свиней. Стоп!

Тваринницька ферма – це рай для різноманітних збудників хвороб: тут і віруси, і бактерії, і грибки. А ви знаєте, що ВООЗ тварин виявила близько 117 інфекцій і трансмісивних хвороб, що вражають тварин, які вирощуються на фермах, у всьому світі. Загалом, їх виникнення та стрімке поширення обумовлено великою чисельністю утримуваного поголів'я тварин на невеликих площах, стрес, неблагополучні умови утримання та інші фактори. Спалахи хвороб, як відомо, призводять до зниження продуктивності, вибракування тварин, спостерігається падіж худоби. Також важливим є зниження зацікавленості споживача в продукції, яку виробляє господарство, зниження ринкових цін, страждає репутація — навіть щодо ферм, худоба яких безпосередньо не постраждала. А що вже говорити про ферми, де був спалах того чи іншого захворювання. А якщо ця хвороба може перейти в епідемію, то справи погані!

Сьогодні в Україні реальною загрозою свинарства є африканська чума свиней. Періодичні спалахи якого реєструють у різних регіонах. Африканська чума свиней є дуже заразною і смертельною вірусною хворобою, що вражає як домашніх, так і диких свиней різного віку. Це захворювання із майже 100% летальністю. Хвороба передається при контакті з рідинами організму (кров, секрети, виділення) заражених тварин, згодовування тваринних кормів, що містять інфіковані частини організму, біологічні переносники – кліщі роду Ornithodoros, обладнання та матеріали, транспорт. Вірус дуже заразний і стійкий у зовнішньому середовищі. Єдиний спосіб зупинити цю смертельну хворобу під час спалаху – це знищити всі уражені чи незаражені стада свиней.

Території, уражені АЧС, зазнають значних фінансових збитків через загибель тварин, обмеження переміщень свиней, вартість заходів боротьби. Викорінення хвороби може тривати кілька років. Немає ні вакцин, ні ліків. Клінічні ознаки АЧС не відрізняються від клінічних ознак класичної чуми свиней. Інкубаційний період у природі зазвичай становить 4–19 днів, гостра форма – 3–4 дні. Серед ознак: лихоманка, загальна слабкість з вираженою ознакою – небажання стояти, запалені слизові оболонки очей, блювання, діарея (іноді з кров'ю), почервоніння або потемніння шкіри, особливо вух та морди, утруднене дихання та кашель, аборти, мертвороди та слабкий послід. Можуть виникати кровотечі, ціаноз (посинення шкіри) та некроз ділянок шкіри (почорніння).

Заходи біозахисту, які можуть прийняти фермери:

  • Підтримуйте строгу біобезпеку на фермі.
  • Встановіть заборону на відвідування ферми стороннім особам, дозвіл на вхід можуть отримати тільки ті відвідувачі, які змінили одяг, одягли одноразовий одяг та взуття.
  • Дозволяйте в'їзд транспортних засобів та обладнання на ферму, тільки якщо вони були попередньо очищені та продезінфіковані.
  • Не допускайте на свою ферму людей, які могли контактувати з іншими свинями.
  • Не дозволяйте персоналу та відвідувачам проносити на ферму продукти зі свинини.
  • Не дозволяйте харчові відходи/залишки згодовувати свиням – утилізуйте їх безпечно.

Якщо ви вирощуєте свиней, важливо, щоб ви як власник підтримували ефективний біозахист на фермі цілий рік.

Вчені розробляють різні типи вакцин проти АЧС з метою створення такого продукту, який захистить свиней від цієї смертельної недуги. Також вчені працюють над створенням противірусних препаратів проти АЧС, які могли б знизити реплікацію вірусу свиней, що стане важливою частиною будь-якої стратегії боротьби з вірусом. Поки що ж потрібно використовувати наявні ресурси для діагностики та боротьби із захворюванням. Для виявлення вірусу важливо використовувати експрес-тести, які допоможуть швидко ідентифікувати АЧС. Комбінований швидкий тест на антитіла до ASFV P30/P54/P72- це швидкий хроматографічний імуноаналіз на основі сендвіч-формату подвійного антигену для якісного виявлення антитіл P30, антитіл P54 та антитіл P72 до вірусу африканської чуми свиней у сироватці або плазмі. Ви протягом 10 хвилин отримаєте точний результат (96,25%) без спеціального лабораторного обладнання.

Бажаєте отримати більше інформації про тест системи VECHEK? Зв'яжіться з командою ТОВ УКРВЕТ: ми будемо раді відповісти на всі питання, що вас цікавлять.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner