Продавець ТОВ УКРВЕТ розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
295 відгуків
Ветеринарне обладнання та інструменти | Обладнання для тваринництва і птахівництва
Контакти
ТОВ УКРВЕТ
ул. Сеченова 7А, 03127, Київ, Україна
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45
+380 (96) 426-45-45
Мапа
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45

Мухи. Як боротися з ними на фермі?

Мухи. Як боротися з ними на фермі?

Мухи не просто неприємність, вони є основною причиною хвороб та економічних труднощів у всьому світі.

Мухи несуть відповідальність за глобальні втрати у тваринництві та птахівництві, що вимірюються величезними сумами. Сучасні методи тваринництва та птахівництва часто створюють ідеальне середовище для розмноження мух, що робить боротьбу з ними серйозною проблемою. Вони дратують тварин та збільшують ризик розвитку захворювань. Деякі навіть можуть викликати бактеріальні інфекції.

Як випередити проблему?

Найбільша проблема з мухами стосується не 15% видимих мух, а 85% невидимих : яєць, личинок, лялечок, які почуваються як удома в гною та вологих місцях. Коли ви бачите багато мух, це означає, що ви запізнилися. Контролюючи личинок вам буде простіше запобігти виникненню проблем з мухами.

А ви знали?

Кожна муха проходить чотири стадії життя: яйце, личинка, лялечка та імаго -доросла особина. ЇЇ життєвий цикл становить приблизно 1 місяць, за цей період самка може відкласти до 1000 яєць. Муха відкладає яйця в вологих місцях, гною або в будь-якому іншому місці де є гниття біологічних решток. Кожен вид має свої побажання щодо місця кладки. Яйця вилуплюються через 10-12 годин, а личинки мігрують у вологий гній. Дозрівання личинок проходить протягом 4-5 днів. Лялечка розвивається в сухих частинах гною, а дорослі мухи з'являються через 3-5 днів. В ідеальних умовах муха може завершити свій життєвий цикл за 9-14 днів. За сезон народжується 15-20 поколінь, а за 3 тижні, 2 мухи можуть зрости до двох мільйонів і більше.

Мухи яких можна зустріти на фермі?

Серед мух які дошкуляють своєю присутністю на фермі можна побачити такі види: Muscidae, Сalliphoridae, Sarcophagidae та Glossinidae.

Як досягти успіху в боротьбі з мухами?

Щоб боротьба з мухами була успішною, важливо, щоб виробники впровадили ефективну програму дезінсекції, яка найкраще підійде для їхньої діяльності. Покладатися на один метод боротьби — не найкращий підхід до досягнення цілі ефективного знищення шкідників. Найкращим підходом є поєднання рутинної санітарії з різними стратегіями дезінсекції: приманки, обприскування, нанесення, аерозолі, електричні мухобійки, липкі стрічки та ларвіциди. Але ключем до запобігання зараження мухами є контроль за вологістю в підстилці. Ферми, які мають суху підстилку, рідко стикаються із серйозним зараженням мухами.

Важливо при користування інсектицидами!

 • Не допускайте забруднення корму чи питної води.
 • Перед застосуванням видаліть тварин (якщо інше не написано в інструкції препарату).
 • Перед обробками приміщень інсектицидами рекомендується провести прибирання.
 • Не наносьте безпосередньо на тварин.
 • Використовуючи препарати чітко дотримуйтесь вказівок згідно з етикеткою.
 • Чергуйте інсектициди між використаннями.

Проблеми, що приходять з мухами

 • Емоційне подразнення. Велика кількість комах негативно впливає на емоційний стан як персоналу, так і тварин.
 • Поширення хвороб. Дорослі мухи часто активні на забруднених мікроорганізмами субстратах. В результаті їх зовнішні поверхні та кишечник будуть заражені широким спектром патогенів. Якщо ці заражені мухи згодом вступлять у контакт із людьми, худобою чи продуктами харчування, існує можливість передачі хвороби. Серед хвороб які переносять мухи найпоширенішими є: телязіоз, парафіляріоз, габронемоз, вольфартіоз,еймеріози, трипаносомози.
 • Фізичне забруднення. Велика популяція мух своїми випорожненнями забруднює все навколо.
 • Мухи кусаються. Деякі види мух харчуються кров’ю, вони кусають не тільки тварин, але і персонал.
 • Псування продукції. Велика кількість мух може призвести до випадків забруднення та порчі сировини та продукції.

Не чекайте, поки популяція мух збільшиться і стане з нею важче та дорожче боротися. Набагато простіше і дешевше буде запобігти зростанню популяції мух на початку сезону, ніж намагатися контролювати їх після того, як вони досягнуть неприйнятної кількості.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner