Продавець ТОВ УКРВЕТ розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
295 відгуків
Ветеринарне обладнання та інструменти | Обладнання для тваринництва і птахівництва
Контакти
ТОВ УКРВЕТ
ул. Сеченова 7А, 03127, Київ, Україна
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45
+380 (96) 426-45-45
Мапа
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45

Проблемний опорос або у скільки можуть обійтися патологічні пологи?

Проблемний опорос або у скільки можуть обійтися патологічні пологи?

Опорос у свиней

Народження великої кількості життєздатного молодняку свиней є метою успішного менеджменту племінного стада. Загальний розмір приплоду становить від 14 до 16 поросят та з роками збільшується. Але збільшення розміру приплоду пов'язане з великим ризиком для проблемного опоросу та мертвородів. Щоб оцінити тонкощі процесу опоросу, необхідно розуміти, що з себе представляє вагітність та опорос.

Скільки триває порісність свиноматки?

В середньому вагітність свиноматки тиває від 114 до 115 днів і коливається в діапазоні 111 -120 днів. Молоденькі свиноматки, що порісні перший раз зазвичай мають коротшу вагітність. Також на тривалість вагітності мають вплив: розмір стада, оточуюче середовище, порода, розмір гнізда та пора року.

Як проходить процес опоросу?

Опорос має три етапи: період перед опоросом (приблизно за 10-14 днів до дати пологів, спостерігається набухання молочних пакетів з наростаючим виділенням молока та набряк вульви з в виділенням слизу. З’являються ознаки зниження апетиту, занепокоєння тварини, фази гніздування. Далі йде власне процес опоросу в нормі триває від 3 до 8 годин, поросята народжуються з інтервалом 10-20 хв. В основному більшість поросят народжуються головою вперед, але до кінця періоду опоросу все більше свиней народжуються тазом вперед. Безпосередньо перед виходом поросяти, свиноматка лягає на бік, тремтить і піднімає верхню тазову кінцівку, посмикує хвостом. Завершуються пологи виходом посліду, який триває 1-4 години. Тремтіння і рухи кінцівок припиняються, свиноматка заспокоюється , хрюкає і підзиває поросят. Часто буває так, що опорос йде не за планом і виникають проблеми. Відсоток виникнення проблем становить приблизно 1-2% всіх опоросів, але як би там не було в такий момент тварина потребує вашої допомоги. Інколи це спостереження, а інколи це пряме втручання. Щоб допомогти тварині потрібні інструменти та матеріали: одноразові рукавички, гель, дезінфікуючий засіб, шприци, голки, інструмент для рододопомоги, ветеринарні препарати.

Ознаки важкого опоросу

 • Порісність, що перевищує термін 116 дн.
 • Виділення з домішкою крові з вульви
 • Виділення меконію без напруження у молодняку
 • Час між народженням поросят перевищує годину
 • Неприємний запах
 • Коричневі,сірі, темно зелені виділення
 • Почервоніння очей
 • Виснаження

Основні причини утрудненого опоросу

 • Нездатність матки скорочуватися, що потребує втручання, щоб уникнути мертво родів.
 • Утруднений вихід через перешкоди. Це можуть бути великі поросята, неправильне передлежання, подвійне передлежання, аномалії розвитку плода.

Процес допомоги

 • Миття та обробка вульви свиноматки
 • Миття та обробка рук
 • Одягти рукавички
 • Змастити руки гелем
 • Стиснути пальці руки в крапку і повільно ввести у напрямку вгору під кутом 45 градусів, поки не відчується порося. Візьміть порося за ноги або помістіть палець у рот поросяті, підтримуючи великим пальцем нижню щелепу. Якщо можливо, візьміться за голову поросяти всією рукою.
 • Повільно вивести порося.

Буває й так, що при затягнутому опоросі допомогти тварині не виходить і тоді бувають випадки, що свиноматка вмирає. Обстеження статевих шляхів зазвичай виявляє фізичну причину затягненого опоросу. Це може бути мертве порося або порося, що розкладається.

Як ви думаєте скільки коштує мертва свиноматка?

Щоб розрахувати, за основу можна взяти дослідження Рона Кетчума засновника Swine Management Services, компанії, що займається аналізом даних про свиней. Він добре відомий у галузі свинарства, проводить семінари та консультує у США, Канаді, а також за кордоном. І от які дані було отримано. Вартість мертвої свиноматки в середньому становить від 996 доларів за свиноматку до 1275 доларів за свиноматку. Якщо ми використовуємо середнє значення приблизно 1125 доларів США за свиноматку, ми можемо розрахувати таке: 2500 свиноматок при відлученні 25 поросят на свиноматку = 62 500 поросят на рік Збільшення свиноматок на 5% = 125 свиноматок x 1125 доларів США на свиноматку = 140625 доларів США. Вартість на порося = 140 625 дол. США / 62 500 поросят = 2,25 дол. США на порося, відлученого від свиноматки, додаткові витрати* *Це НЕ включає більш високий коефіцієнт відтворення або нульову вартість свиноматок, які зазнає галузь. Маючи приклад розрахунків, не важко підставити свої дані, та отримати відповідь.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner