Продавець ТОВ УКРВЕТ розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
295 відгуків
Ветеринарне обладнання та інструменти | Обладнання для тваринництва і птахівництва
Контакти
ТОВ УКРВЕТ
ул. Сеченова 7А, 03127, Київ, Україна
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45
+380 (96) 426-45-45
Мапа
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45

На якій напувалці зупинити свій вибір?

На якій напувалці зупинити свій вибір?

Поїлки для свиней

Часто якість води на фермі бажає кращого. Це свідчить, що фермери не надають особливого значення її якості, як одного з елементів харчування свиней. Але ефективне управління водопостачанням сприяє збереженню здоров’я вашого поголів’я. Від народження, протягом першого тижня життя порося п'є молоко від свиноматки і інколи цікавиться напувалкою, граючись якою, може сьорбнути води. Починаючи з другого тижня, поросятко вже починає пити воду. Часто вода, що подається тваринам є технічною, без будь якої очистки, інколи вона буває стоячою та теплою, що може стати джерелом бактеріальної інфекції. Тому дуже важливо, щоб вода в системі водопостачання була очищена та продезінфікована перед використанням. Дослідження показують, що конверсія корму значно покращується коли свині рано починають пити воду, в фіналі це призводить до вищої ваги на порося. А взагалі поросята, що ростуть, п'ють у три рази більше води, ніж їдять сухого корму. Обираючи систему напування для свиней важливо враховувати не фінансову частину питання, а за основу брати навколишнє середовище, систему утримання, температуру, корм і масу тіла свиней. Важливо забезпечити всіх тварин достатньою кількістю питної води, адже є такі випадки коли одні свині домінують і залякують інших свиней, не даючи їм дістатись місця напування. Тому для свиней у групі рекомендується монтувати не менше двох напувалок. Сьогодні на ринку ветеринарно-зоотехнічних товарів доступний широкий асортимент напувалок: соскові поїлки, чашкові напувалки, кнопочні, рівневі, корита– потрібно лише зупинити свій вибір на оптимальному варіанті для вашого господарства.

Соскові напувалки

Конструкія таких напувалок досить проста та стійка до корозії. Складається соскова поїлка з корпуса (найкращим варіантом є нержавіюча сталь), клапана, ущільнюючого кільця, пружини та регулятора проточності. Ніпельна напувалка з сосовим клапаном подає воду при прикусуванні соска напувалки. При відпусканні зворотня пружина відтягує клапан в попереднє положення і вода перестає текти. Такий вид напувалок характеризується повільним притоком води , що є зручним для пиття. Також ця система дозволяє менше проливати води, скорочуючи її втрати на третину. Висота та положення напувалок які встановлюються у відсіках для свиней залежать від типу ніпелю, типу свинарника та віку свиней. Соскові ніпелі кріпляться до стіни на фіксованій висоті в заданому діапазоні, зазвичай під кутом 15-45 градусів. У деяких свинарниках кілька напувалок для свиней встановлюються на різній висоті, щоб кожна тварина мала легкий доступ до напувалки.

Переваги встановлення даного виду напувалок

 • Легкий монтаж, та заміна елементів, що вийшли з ладу
 • Простота експлуатації
 • Можливість регулювати потік води

Кнопочні поїлки

Конструкція напувалок відрізняється від соскових наявністю кнопки на верхній частині поїлки. Для того щоб попити тварині необхідно взяти напувалку до ротової порожнини, притиснувши кнопку вода потече повільним струменем. Монтаж даного типу обладнання не відрізняється від соскових поїлок.

Переваги встановлення даного виду напувалок

 • Легкий монтаж, та заміна елементів що вийшли з ладу
 • Простота експлуатації

Чашкові напувалки

Конструкція цих напувалок досить проста. Чашкова напувалка складається з прижимної пластини, пружинного клапана оточеного ємкістю (мискою), виготовлені такі напувалки зазвичай або з металу або ж з пластику. Коли порося хоче напитися воно тисне рилом на прижимну пластину, яка приводить в дію клапан. І вода витікає в чашу. Коли тварина перестає пити , пружина відтягує клапан і подача води припиняється.

Переваги встановлення даного виду напувалок

 • Чаша збирає пролиту воду, яку потім можна випити, що скорочує втрати води на 30%.
 • При застосуванні ліків методом випоювання, економиться не тільки вода. А і лікарські засоби.
 • За рахунок мінімізації розбризкування води під час пиття, понижається вологість в місці утримання тварин.
 • Легке привчання тварин до вводи.

Корита

Можуть використовуватися в приміщеннях для поросят, де вода яку бачать поросята допомагає стимулювати пиття. Вони можуть забруднюватися кормом, підстилкою, сечею або фекаліями, тому їх необхідно регулярно перевіряти та очищати.

Переваги встановлення даного виду обладнання

 • Легкий монтаж
 • Міцна конструкція

Рівневі поїлки

Рівневі напувалки - система клапанів з мембранним керуванням, яка підтримує постійний рівень води в годівниці чи кориті.

Переваги встановлення даного виду обладнання
 • Легкий монтаж
 • Міцна конструкція
 • Підтримка постійного рівня води

Будь які напувалки не повинні монтуватися в кутку клітки. Ідеальне місце для встановлення напувалки – поряд з годівницею, або в місцях дефекації, на відстані від місць відпочинку тварин. Чашкові напувалки найкраще розміщувати поруч із годівницями, а ніпельні напувалки – у вологій зоні загону. Для всіх типів напувалок забезпечте достатньо місця для доступу свиней. Якщо в клітці ви монтуєте 2 поїлки, розташуйте їх поряд. Якщо вони будуть далеко одна від одної з більшою вірогідністю свині користуватимуться одною, а інша не використовуватиметься. Також зверніть увагу на те, що незалежно від типу обраної напувалки, періодично регулюйте висоту джерела подачі води, для збільшення показника споживання води. Уважно слідкуйте за тиском та швидкістю потоку, відхилення від загальноприйнятих норм може обмежити споживання води свинями, збільшити кількість втрат води або збільшити вологість у свинарику. Не втрачайте час, оберіть якісну або ж оптимізуйте наявну систему напування у вас в свинарнику- це полегшить вам працю, а свиням покращить рівень життя!

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner