Продавець ТОВ УКРВЕТ розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
295 відгуків
Ветеринарне обладнання та інструменти | Обладнання для тваринництва і птахівництва
Контакти
ТОВ УКРВЕТ
ул. Сеченова 7А, 03127, Київ, Україна
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45
+380 (96) 426-45-45
Мапа
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45

Пупковий затиск для консервативного методу лікування пупкових гриж у свинок 10-15 денного віку

Пупковий затиск для консервативного методу лікування пупкових гриж у свинок 10-15 денного віку

Тетяна Чорнозуб
Кандидат ветеринарних наук
Науковий консультант ТОВ «УКРВЕТ»

Грижею називають зміщення внутрішніх органів порожнини, розташовані поруч, або під шкіру, через природні або штучні отвори разом з парієтальної очеревиною (серозною оболонкою, що вистилає черевну порожнину).

Причин виникнення пупкових гриж у поросят дуже багато. Зараз доведено рецесивний тип успадкування пупкових гриж. Однак, в більшості випадків, важливими етіологічними факторами є також грубий обрив пуповини без попереднього її фіксації поблизу черевної стінки, механічні травми, підвищення внутрішньочеревного тиску при запорі або діареї, низька вгодованість молодняку. У той же час у новонароджених поросят пупкове кільце розширюється як у момент боротьби між собою під час смоктання, так і під час проползанія через низькі лази. Механічне травмування пупкового кільця призводить до розходження її країв і випинання через розширений отвір очеревини і внутрішніх органів - сальника, петлі кишечника і т. п. При цьому в області пупка з'являється м'яке, еластичне і безболісне випинання. Разом з тим, при обмеженні органів в області пупкового кільця спостерігається напруга, болючість і підвищення місцевої температури. У поросят можливий запор та блювання. Часто пупкові грижі є наслідком порушення перебігу вагітності у свиноматок або важких пологів. Іноді пупкові грижі з'являються і після народження, у перші дні життя поросят, що пов'язують з підвищеним внутрішньочеревним тиском внаслідок різних викликають факторів. Іноді протягом декількох днів внутрішньочеревний тиск знижується і пупкова грижа може зникнути сама.

Поросята-грыжевики відстають у рості від своїх «побратимів» приблизно на 10 кг за перші 2-3 місяці. Разом з тим наявність грижі псує товарний вигляд тварини, і тому при здачі на забій такі свині втрачають до 20% вартості.

Свині, що знаходяться на дорощуванні або відгодівлі дуже часто травмують свої грижові мішки ударами і наступанием кінцівок інших тварин, кусанням грижі іншими поросятами, ковзанням по підлозі під час ходьби, що найчастіше призводить до загибелі тварини.

Вправляемая грижа характеризується вільним і безболісний переміщенням вмісту грижового мішка через грижовий отвір у природну порожнину. При цьому вміст грижі м'яке і еластичне, легко пальпується і вправляється в грижовий отвір.

В настоящее время для эффективного устранения неущемленной пупочной грыжи у поросят-гриженосителей апробирован консервативный метод лечения, который проводится с помощью специальных зажимов. Последние изготовлены ​​из высококачественного эластичного, но плотного пластика длиной 6 см.

При этом содержимое грыжи оттесняется в брюшную полость, а на поверхность кожи опустевшего грыжевого мешка накладывается специальный пластиковый зажим. Его накладывают только свинкам в 10-15 дневном возрасте. Продолжительность отпадения грыжевого мешка вследствие некроза тканей кожи составляет примерно 14 дней. Благодаря структуре зажима на месте отмирания кожи грыжевого мешка образуется ровный соединительнотканный рубец.

Позитивний результат спостерігається у 99,9% випадків застосування такого методу. Надалі, після відпадання грижового мішка і зняття затискача, випадків утворення пупкової грижі, тобто рецидивів не спостерігалося. Це свідчить про високу ефективність застосування такого простого і легкодоступного консервативного методу лікування пупкової грижі у свинок.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner