Продавець ТОВ УКРВЕТ розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
295 відгуків
Ветеринарне обладнання та інструменти | Обладнання для тваринництва і птахівництва
Контакти
ТОВ УКРВЕТ
ул. Сеченова 7А, 03127, Київ, Україна
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45
+380 (96) 426-45-45
Мапа
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45

Обираємо прилад для ультразвукової діагностики у свинарстві. На що слід звернути увагу?

Обираємо прилад для ультразвукової діагностики у свинарстві. На що слід звернути увагу?

Тетяна Чорнозуб,

кандидат ветеринарних наук,

науковий консультант ТОВ «УКРВЕТ»

Обираємо прилад для ультразвукової діагностики у свинарстві. На що слід звернути увагу?

Сонографія або ультразвукове сканування – це процес послідовного огляду (сканування) зони «тілесної точки або тілесного простору за допомогою ультразвуку. Частота коливання ультразвукових хвиль відбувається в межах від 2 до 15 МГц, що дозволяє їм глибоко або поверхнево проникати в ті чи інші структури органів. Завдяки цьому ультразвук широко застосовують у медицині. Діагностична візуалізація базується на реєстрації ультразвукових хвиль, відбитих від поверхонь різних органів, кожен із яких має індивідуальні акустичні властивості.

Джерелом випромінювання та приймачем ультразвукових хвиль є п'єр єзоелектричний крістал ультразвукового датчика. Він перетворює механічні коливання в електричні імпульси, які далі обробляються процесором і трансформуються в ультразвукову ехограму. Датчики сучасних ультразвукових приладів здатні сприймати дуже слабкі ехосигнали.

Нині в галузі свинарства широко застосовуються різні ультразвукові інноваційні розробки, що дозволяє значно покращувати рівень інтенсифікації ведення даної галузі. Для цього використовуються різноманітні моделі портативних приладів УЗД, які виготовлені різними торговими марками й різняться між собою дизайном, функціями управління, кількістю і видами датчіків, а відповідно, й ціновою політикою.

Наразі при великій кількості асортименту сканерів, які присутні на ринку України, іноді важко визначитися, який сканер зверни для ефективної роботи у своєму господарстві.

Будь-який прилад повинен бути забезпечений таким функціональними спроможностями, які цілком задовільняють вимоги спеціаліста, котрий проводити ультразвукове дослідження. Він у свою чергу, повинен розуміти, з якою метою буде використовувати сканер УЗД та для яких досліджень.

Тому сьогодні коротко зупинимося на розгляді портативних ультразвукових приладів, які використовуються для свинарства.

Тож, при виборі ультразвукового приладу на які основні моменти слід звертати увагу?

Перше, це вибір датчика (трансдуктора), що має особливе значення під час дослідження та є є невід'ємною складовою сканера. Ультразвукові прилади для свинарства можуть бути укомплектовані різними типами датчиків. Обираючи прилад УЗД з тім чі іншім датчиком, потрібно розуміти для яких досліджень ми плануємо його застосовувати, тобто які органи або зони плануємо досліджувати. Відповідно потрібно знати технічні особливості та спроможності того чи іншого датчика.

Залежно від поставлених завдань, використовуються різні типи датчиків: лінійні, секторні та конвексні. Від типу датчика та їх кількостю залежить якість ехозображення і, відповідно, вартість приладу.

За частотою УЗ-коливань різні типи датчиків поділяються на низькочастотні (до 2 МГц), середньочастотні (2-5 МГц), високочастотні (більше 5 МГц) та мультичастотні (5-15 МГц). Від частоти УЗ-коливань залежить проникність ультразвуку на різні глибини тіла тварини. Наприклад, при частоті 2,5 МГц – проникна здатність ультразвукової хвилі складає до 25 см, при 3,5 МГц до 20 см, при 5,0 МГц – до 12 см, а при 7,5 МГц – лише до 6-7 см і т. д. Це потрібно враховувати, оскільки вдало підібраний датчик з відповідною частотою коливань суттєво впливає на об'єднання єктивність показників та подальшу інтерпретацію даних досліджуваних органів. Водночас під час дослідження потрібно памятати, що різні біологічні структури мають різну єхогенність. Рідкі структури (кров, лімфа, сеча, ембріональна рідина, трансудат, ексудат тощо) поглинають ультразвук, тобто є ехонегативними, й на екрані монітору сканера візуалізуються темним кольором. А щільні структури (м'яка м'язи, хрящі, кістки), навпаки, інтенсивно відбивають ультразвук, а тому є ехопозитивними й візуалізуються світло-сірим або насичено білим кольором.

Наразі для свинарства ультразвукові сканери комплектуються переважно одним із двох типів датчиків – механічним секторним або електронним конвексним.

Використання механічного секторного датчика дозволяє візуалізувати внутрішні органи на значній глибині при широкому куті огляду й невеликій площі поверхні контакту датчика зі шкірою тіла тварини та легко маневрувати під час дослідження. Також перевагою механічного секторного датчика є його невисока вартість, порівняно з електронними - конвексним та лінійним.

Застосування електронного конвексного або лінійного датчика, порівняно з механічним секторним, дозволяє отримувати більш якісне ехозображення. Всі конвесні та лінійні мультичастотні датчики, тобто мають спроможність генерувати низьку і високу частоту ультразвукових коливань, що забезпечує більше можливостей для використання через високу здатність огляду ближнього поля. Цей тип датчиків є більш стійким до механічних пошкоджень. Проте вони відрізняються більш високою ціновою політикою.

Друга – спосіб фіксації приладу. Під час носіння останній може кріпитися на тілі технолога або утримувати його просто в руці.

Для надійної фіксації портативних приладів компанії-виробники намагаються комплектувати сканери різними пристосуваннями – чохлами, ременями, сумками, які можуть кріпитися на шиї, плечах, в ділянці грудей або поясу, зап'ястку руки тощо. Альо технологу-операціоністу потрібно враховувати, що за будь-якого кріплення приладу на його тілі, монітор сканера повинний розташовуватися в такому положенні, щоб дисплей екрану мав однакову відстань від очей оператора для якісного перегляду ехозображення. При фіксації сканера УЗД на передпліччі лівої руки його датчик утримується в правій руці. Перевагою такої фіксації є те, що дисплей сканера розташовується на зручній дистанції від очей, а за допомогою руху лівої руки можна зверни зручний кут огляду. Недоліком цього способу є те, що рука, яка фіксує монітор не може бути задіяна в інших маніпуляціях, тобто відсутня можливість натискання на функціональні кнопки приладу для змін будь-яких налаштувань у процесі роботи.

При кріпленні сканера в ділянці грудей за допомогою нашийного ремінь ліва рука повністю вільна для будь-яких маніпуляцій, таким чином можна управляти сканером, зберігати зображення або робити записи. Дисплей сканера зручно розташований відносно очей оператора. Недоліком є лише те, що доводитися увесь час нахиляти голову під час діагностики.

Кріплення сканера на поясі або в окремій сумці також передбачає можливість «вільних рук» під час дослідження. При цьому дисплей (монітор) приладу повинен бути достатніх розмірів, щоб добре можна було проглядати ехозображення й розрізняти структури з більшої відстані від очей.

При фіксації сканера ременями на тілі або на шиї, технолог буде змушений носити (переміщати) прилад при собі, здійснюючи при цьому активні дії та маніпуляції. Саме такі обставини змушують виробників ретельно продумувати дизайн моделей сканерів для свинарства, що робить їх ще більш портативними та зручними у практичному застосуванні.

Враховуючи всі «за і проти», деякі виробники запровадили виробництво портативних сканерів з фіксацію приладу на кисті оператора – «манжетне кріплення» за допомогою спеціальної рукавиці з липкою манжеткою. При цьому за допомогою рухів руки або корпусу тулуба людини можна обирати зручний кут нахилу сканера для найкращого управління та «читання картини» з подальшою інтерпретацією отриманого ехозображення на моніторі.

Третє – обирати прилад потрібно за зручністю функціонального керування його клавіатурою. Функціональне управління сканером повинне бути таким, щоб можна було швидко здійснювати перехід із однієї функції до іншої, швидко змінювати налаштування (вибір функцій датчика частоти, глибини сканування, посилення діапазону тощо).

Четверте – вага приладу, оскільки в умовах виробництва, зокрема у цехах відтворення свиней, де проводитися діагностика вагітності у значної кількості свинопоголів'я. Іноді вага сканера має вирішальне значення, особливо коли дану маніпуляцію виконує жінка. В таких умовах сканер доводитися увесь час під час роботи утримувати в руці або на тілі. Враховуючи таке навантаження, зазвичай технологи віддають перевагу приладам, які мають малі габарити та незначну вагу (від 0,5 до 1 кг), тобто ультразвуковим портативним приладам або кишеньковим детекторам вагітності.

Сьогодні технологи свинокомплексів переважно застосовують портативні сканери MSU1, MSU2S та MSU3 (від китайського виробника торгової марки KAIXIN) (рис. 1-3) офіційним дистриб'ютором якого в Україні є ТОВ «УКРВЕТ».

Завдяки своїй портативності (компактності), функціональній спроможності (високій якості зображення, швидкості вибору необхідних параметрів для проведення дослідження) та доступній ціновій політиці дані обладнання набуло популярності не тільки на ринку Сполучених Штатів Америки, Європи але й в Україні.

Зручне наручне, манжетне кріплення приладів MSU1, MSU2S, MSU3 (рис. 1-3) для свиней дозволяє широко застосовувати їх в практичних умовах будь-якого господарства із різними методами утримання свиноматок (індивідуальним чи груповим).

Дисплей даних приладів має достатній розмір 112×95 мм (Ш×В) з діагоналлю 145 мм, завдяки чому чітко візуалізується зображення, яке можна розглядати з достатньої відстані від очей оператора незалежно від інтенсивності освітлення в приміщенні. Корпус приладу герметичний та вологонепроникний, що забезпечує стабільність його роботи у тваринницьких приміщеннях в умовах агресивного середовища – високої або низької температури повітря та вологості.

Ультразвукові сканери для проведення УЗД у свинарстві (ТМ KAIXIN)

Рис. 1. Сканер для проведення УЗД MSU1 із секторним механічним датчиком Рис. 2. Сканер для проведення УЗД MSU2S із секторним механічним датчиком Рис. 3. Сканер для проведення УЗД MSU3 із секторним механічним датчиком
Рис. 1. Сканер для проведення УЗД MSU1 із секторним механічним датчиком Рис. 2. Сканер для проведення УЗД MSU2S із секторним механічним датчиком Рис. 3. Сканер для проведення УЗД MSU3 із секторним механічним датчиком

Датчики (трансдуктори) до сканерів для проведення УЗД у свинарстві

Рис. 4. Механічний секторний датчик Рис. 5. Електронний конвексний датчик Рис.6. Електронний лінійний датчик
Рис. 4. Механічний секторний датчик Рис. 5. Електронний конвексний датчик Рис.6. Електронний лінійний датчик

За допомогою сканерів з комплектацією електронним лінійним датчиком можна вимірювати товщину шпикові у свиней, що робить сканер універсальним (рис. 6). Це широкополосий (18 мм), низькочастотний датчик (3,5 МГц) з довжиною скануючої поверхні – 170 мм. Його застосування дозволяє проводити систематичний аналіз селекційних показників, наприклад, м'які ясних та відгодівельні якостей свиней.

Визначення проводитися шляхом прижиттєвої оцінки товщини шпикові у різних фенотипів та вікових груп свиней. Товщина шпикові вимірюється у кількох точках: за лопатками на рівні 6-7 грудних хребців, на попереку – над рівнем останнього ребра та на крижах над рівнем останнього поперекового хребця.

Інтенсивність відображення ультразвукових хвиль від м'яких тканин у місцях дослідження відбувається при проходженні усіх шарів підшкірного шпикові. При цьому час між моментом послання та поверненням ультразвукового сигналу складає величину товщини шпикові у певному місці визначення.

Завдяки ідеально продуманому дизайну, компактності приладів, зручності та практичності застосування, наявності кількох варіантів фіксації на тілі технолога, а також можливості встановлення в стаціонарних умовах й застосування для всіх видів тварин робить даний сканер незамінним і надійним помічником усіх ветеринарних спеціалістів та фермерів.

При зверненні до ТОВ «УКРВЕТ» наші фахівці та консультанти допоможуть не тільки вдало підібрати прилад для проведення ультразвукової діагностики з урахуванням потреб та вимог господарства альо ї провести навчання спеціалістів Вашого підприємства.

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner