Продавець ТОВ УКРВЕТ розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
296 відгуків
Ветеринарне обладнання та інструменти | Обладнання для тваринництва і птахівництва
Контакти
ТОВ УКРВЕТ
ул. Сеченова 7А, 03127, Київ, Україна
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45
+380 (96) 426-45-45
Мапа
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45

Про необхідність локального обігріву тварин

Про необхідність локального обігріву тварин

Про необхідність локального обігріву тварин

Тетяна Чорнозуб

Кандидат ветеринарних наук,

Науковий консультант ТОВ «УКРВЕТ»

Не дивлячись на те, що сьогодні, в умовах прогресивних технологій вирощування свиней, де високий рівень менеджменту, питання обігріву поросят-сисунів залишається актуальним. У промисловому свинарстві вирощування поросят відбувається без застосування підстилки, й на решітчастій підлозі, а тому локальний обігрів має важливе значення.

За контролю значної кількості показників макро - та мікроклімату, найбільшу складність представляє підтримання температурних параметрів – окремо для свиноматок та новонароджених поросят, які утримуються в одному боксі. А тому забезпечення оптимального температурного режиму в родильних боксах – одна з головних задач технології. Контроль температури відіграє ключову роль у збереженості поросят-сисунів та подальшій їх продуктивності.

Про необхідність локального обігріву тварин

Фахівці, які працюють в осередку родильних відділень, добре знають про важливість вчасного й належного обігріву новонароджених поросят.

Це пов'язаність язано з тим, що процеси теплорегуляції у новонароджених мають специфічні особливості, оскільки вони народжуються з недосконалою терморегулюючою системою організму. На відміну від інших видів тварин, у поросят добре розвинене теплоутворення, але недосконала тепловіддача, а тому в перші години після народження температура їхнього тіла значною мірою залежить від температури навколишнього середовища.

При народженні поросяти температура його тіла становить +38-39 °С, а потім, залежно від умов температури приміщення знижується унаслідок підвищення втрати тепла. Наприклад, за температури в приміщенні +15-20 °С, температура тіла поросяти знижується на 1,5–2 °С. За температури приміщення 10-15 °З й високої вологості повітря, температура тіла поросяти знижується на 5-10 °С унаслідок чого розвивається критичний стан – переохолодження організму. Це зумовлює порушення функцій внутрішніх органів і систем та незворотніх процесів у них, що спричиняє загибель тварини.

Враховуючи дану особливість, відповідальним кроком є створення комфортного температурного режиму обігріву гнізда поросят, особливо впродовж перших трьох діб. Температура центральної зони гнізда в цей час повинна підтримуватися в межах +34-36 °С. Слід зауважити, що залежно від віку, поросята потребують різних температурних режимів. Тож, впродовж першого місяця життя, температура зони відпочинку поросят повинна підтримуватись на рівні від +30 до +25°С.

Наразі обігрів тварин здійснюють різноманітними методами та підходами, застосовуючи різне обладнання – повітряні теплогенератори, газові та електричні системи опалення, теплові гармати, підігрівальні килимки та інфрачервоні випромінювачі.

Враховуючи значний асортимент продукції, основна перевага все ж таки віддається застосуванню локального обігріву поросят за допомогою інфрачервоних випромінювачів. Дія на організм інфрачервоних променів (ІФ) сприяє посиленому припливу крові до периферичних судин, запобігаючи переохолодження організму. При потраплянні ІФ променів на поверхню тіла тварини значна їх частина (приблизно на 85 %) поглинається. Тепловий вплив інфрачервоного випромінювання підстав на тому, що при його поглинанні тканинами відбувається наповнення кровоносних судин, що сприяє нормалізації обміну речовин.

Водночас ступінь проникнення ІФ променів через шкіру залежить від її стану (вологості, наявності волосяного покриву, пігментації). Поглинання ІФ променів тілом тварини – дуже складний біологічний процес, в якому приймає участь увесь організм з його терморегулюючим апаратом. ІФ промені викликають загальну реакцію організму, яка виникає рефлекторно, через теплові рецептори. ІФ промені проникаючи через шкіру стимулюють нервову систему, а через неї й внутрішні органи, унаслідок чого поліпшується функція залоз внутрішньої секреції та посилюється кровопостачання тканин та органів. Також встановлено, що після впливу ІФ випромінювання в організмі посилюється активація кровотворних органів, що сприяє підвищенню в крові кількості еритроцитів, лейкоцитів та вмісту гемоглобіну.

Численні дослідження показали, що ІФ випромінювання позитивно впливає на резистентність тварин. За оптимальних режимів обігріву тварин в організмі підвищується кількість лізоциму та фагоцитарна активність лейкоцитів, що призводить до активації фізіологічних систем захисту й підвищенню природної резистентності організму.

Водночас ІФ-промені частково компенсують дефіцит сонячного світла.

Нині в господарствах для локального обігріву застосовують інфрачервоні лампи для обігріву поросят різної потужності від 100 до 500 Вт. Модифікація ламп та їх конструкція можуть бути також різними – колбові та пальчикові (рис. 1-3).

Лампа для обігріву інфрачервона 175 Вт Е27 Лампа для обігріву червона 150 Вт E27 Кварцова Лампа інфрачервона санітарна BtB175WL

Рис. 1.

Лампа інфрачервона колбова, з товстим склом (Е27)

Рис. 2.

Лампа інфрачервона, колбова, з тонким склом (Е27)

Рис. 3.

Лампа інфрачервона, пальчикова, BtB

При застосуванні ламп дуже важливо дотримуватися температурного режиму в осередку гнізда поросят, який регулюється шляхом контролю висоти ламп над рівнем підлоги або шляхом перемикання потужності. З метою надійного захисту від механічних пошкоджень, лампі, монтуються у спеціальні металеві брудера (рис. 4-6), які фіксуються при допомозі ланцюга на різній висоті над рівнем підлоги. Це дає змогу контролювати температурний режим в осередку гнізда залежно від віку тварин, температури й вологості повітря в приміщенні. Наприклад, лампі потужністю 250 Вт підвішують на висоті 60-70 см над поверхнею тіла тварини, а потужністю 300-500 Вт – 100-120 см.

Захисний абажур (брудер) для ІЧ ламп, патрон Е27 Брудер для інфрачервоної лампи 275W Max Брудер для інфрачервоної лампи 550W Max

Рис. 4.

Захисний брудер для інфрачервоної лампи, патрон Е27

Рис. 5.

Захисний брудер для пальчикової інфрачервоної лампи 275 W

Рис. 6.

Захисний брудер для пальчикової інфрачервоної лампи 550 W

Розміщувати лампі у боксі потрібно таким чином, щоб світловий потік ІФ променів максимально був спрямований на гніздове розміщення поросят і в мінімальній кількості потрапляв на підсисну свиноматку, оскільки для неї температура повинна бути в межах +18-20 °С.

За більш високої температури у лактуючих свиноматок погіршується апетит, порушується обмін речовин, а відповідно знижується молочна продуктивність.

Про необхідність локального обігріву тварин

Також встановлено, що фізіологічний стан, природна резистентність та прирости поросят підвищуються при цілодобовому, альо переривчатому обігріві. В результаті такого підходу, тобто повільної зміни температури, відбувається тренування (загартовування) судинної системи, що стимулює прискорення формування й удосконалення терморегулюючої системи та інших функцій організму. Це сприяє кращому їх росту та розвитку, виробляється стійкість до респіраторних хвороб. За локального обігріву поросята не затрачають додаткової енергії на самообігрів, не «збиваються в кучі», не вилазять на підсисну свиноматку та не підповзають під неї, що значно запобігає їх травматизму або задушенню.

Таким чином застосування ламп ІФ випромінювання, на відміну від інших засобів місцевого обігріву, не тільки попереджує але й посилює біологічні процеси в їх організмі, позитивно впливаючи на ріст, розвиток та збереженість молодняку. Разом із цим перевагою застосування локальних обігрівачів з інфрачервоними лампами вдається швидко створити оптимальний температурний баланс у боксі, де утримуються поросята. Водночас облаштування інфрачервоного обігріву тварин не потребує значних витрат часу й зусиль для їх монтажу, що дає змогу їх використовувати в умовах будь-якого підприємства. Окрім цього деякі інфрачервоні лампи виготовлені з кварцового скла, що додатково сворюює ще й бактерицидний ефект.

Простота, економічність та високі експлуатаційні можливості ІФ випромінювання дозволяють його ефективно застосовувати на тваринницьких комплексах з різними потужностями виробництва. Таким чином інфрачервоні обігрівачі є надійними «помічниками» при догляді й утриманні поросят, особливо у холодну пору року.

Фахівці радять експлуатувати лампі у спеціальних брудерах, які обладнані керамічним патроном і захисною металевою сіткою. Застосування брудерів дозволяє впродовж тривалого часу експлуатувати лампі, захищаючи їх від механічних пошкоджень. Наразі багато практиків застосовують колбові лампі із товстим червоним склом, проте більшість віддаює перевагу пальчиковим ламп, оскільки вони малогабаритні, більш стійкі до підвищеної вологості й пошкоджень під час транспортування та експлуатації. Разом із цим характеризуються більш тривалим терміном експлуатації – до 10 тис. годин.

Тож враховуючи значний асортимент продукції для локального обігріву поросят-сисунів спеціалісти та консультанти компанії «УКРВЕТ» допоможуть вдало підібрати лампи й захисні брудера для максимально комфортного обігріву тварин чи птиці Вашого підприємства.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner