Продавець ТОВ УКРВЕТ розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
295 відгуків
Ветеринарне обладнання та інструменти | Обладнання для тваринництва і птахівництва
Контакти
ТОВ УКРВЕТ
ул. Сеченова 7А, 03127, Київ, Україна
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45
+380 (96) 426-45-45
Мапа
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45

Дбайте про зовнішній вигляд тварин вчасно!

Дбайте про зовнішній вигляд тварин вчасно!

Тетяна Чорнозуб
Науковий консультант ТОВ «УКРВЕТ»

Належний догляд за тваринами є одним із вагомих факторів економічного ведення та розвитку галузі тваринництва. Одним із таких заходів є стрижка тварин. Зазвичай стрижка тварин обумовлена господарською чи технологічною потребою або породними й екстер'єрними особливостями. Також стрижку тварин проводять готуючи їх до виставки, презентації чи для здійснення продаж.

Отарі нестрижених овець небезпечно випускати на пасовища, адже існує багато факторів-ризиків. До недавнього часу овець стригли вручну, за допомогою спеціальних ножиць. Їх використання є доречним тоді, коли у фермера, наприклад, утримується невелика кількість поголів'я тварин – 2-5 голів. Під час стрижки ножицями часто підвищується травматизм у вигляді нанесення ран на шкіру, травмування кінцівок, тимпанії рубця, унаслідок чого фермери несуть додаткові витрати на ветеринарні заходи по наданню медичної допомоги.

Ножиці для стрижки овець
 
Рис.1. Ножиці для стрижки овець

Разом із цим, цей процес потребує, як специфічних і практичних навичок, так і хорошої фізичної підготовки стригаля. Водночас значно збільшується годину процесу стрижки овець, тварини під час цієї маніпуляції сильно стурбовані, що значно зумовлює зниження ефективності проведення даного заходу.
Наразі стригалі замінили стрижку овець ручними ножицями на застосування різних приладів, значно полегшуючи і сам процес роботи і працю стригаля.

Та незважаючи на це, стрижка тварин - завжди трудомісткий і відповідальний процес, який повинен відбуватися у максимально стислі терміни, з мінімальним нанесенням шкоди здоров?ю тварин. Від правильної організації стрижки тварин та вдало підібраного обладнання залежить ефективність роботи та якість отріманої продукції (шерсті).

Як правило, стрижку овець проводять весною перед настанням стійкого тепла й вигоном на пасовища, застерігаючи тварин від перегріву (теплового удару), знижуючи ризик паразитарних хвороб, зокрема розвиток ектопаразитозів. Нестрижені вівці за жаркої погоди неохоче споживають корм, худнуть, знижується м'ясна та молочна продуктивність унаслідок чого ягнята значно відстають у рості. Залежно від умов утримання годівлі й особливостей породи, овець стрижуть один, два, а то й тричі впродовж року.

Даний процес проводитися на спеціально обладнаних майданчиках або приміщеннях. У промислових господарствах, в першу чергу для стрижки відбираються погано вгодовані або тварини з низькою якістю шерсті. Це викликано необхідністю для пристосування (притирання) стригалів до роботи з машинками та їх практичної «обкатки». Такий підхід дає можливість усунути всі можливі неполадки приладів та налаштувати процес. Вівці, які промокли під дощем, до стрижки допускаються тільки після повного висихання вовняного покриву. Вагомим фактором для проведення успішної процедури є витримування тварин на голодній дієті впродовж 10-14 годин. Зазвичай, відразу після стрижки, тварин оглядає ветеринарний лікар, обробляються дезінфікуючим розчином рані, профілактуються ектопаразитози, а за потреби проводитися ще й розчищення ратичок.

Швидкість процесу стрижки залежить від правильної організації й підготовки робочого місця, кваліфікованості стригалів, потужності машинок, вгодованості тварин та якості волосяного покриву тощо.
Машинки для стрижки повинні бути чітко відрегульованими, мати гарно заточені ножі. Під час стрижки гребінка машинки повинна рівномірно захоплювати шерсть, при цьому лівий край гребінки завжди має бути на очах у стригаля. Ні в якому разі не можна допускати перекосів машинки. Зстригання вовняного покриву вівці повинне бути рівним по висоті, гладеньким, без гребеневих виступів та занадто низьких зрізів. Не допускається наявність нестрижених острівців шерсті на тварині. Руно слід знімати плавно й цілим, а не окремими його частинами.

На ринку України дуже великий асортимент машинок для стрижки тварин. Тому іноді важко розібратися, яка машина потрібна саме для власного господарства. Для стрижки овець консультанти компанії «УКРВЕТ» радять використовувати професійні машинки різної потужності, які за типом живлення розрізняють - електричні та акумуляторні.

При виборі машинки, перш за все потрібно керуватися кількістю поголів'я, яке буде обслуговуватися даним приладом. Якщо у господарстві значна кількість тварин, слід вибирати прилад з більшою потужністю. У разі незначної кількості поголів'я доречним буде обрання приладу із середньою потужністю.

Електричний прилад, модель ZXS-306 (АС), має вбудований двигун потужністю 350 W. Рівень притискування ножів до тіла тварини регулюється. Дана модель має тихий хід та низький рівень вібрації, що значно зменшує лякливість тварин та усуває їх стресування. Ширина захоплення зони зстригання складає 7,7 см, при цьому висота волосяного покриву залишається до 3 мм.

 Машинка для стрижки овець, ZXS-306 (АС)

Рис. 2. Машинка для стрижки овець, ZXS-301 (АС)

Більш потужною моделлю для стрижки овець є машинка ZXS-301(АС), потужність якої складає 500 W.

Машинка для стрижки овець, ZXS-301 (АС)
 
Рис. 3. Машинка для стрижки овець, ZXS-306 (АС)

Прилад має ступінчасте регулювання швидкостей (від 1 до 6). Ширина захоплення зони зстригання складає 7,7 см, при цьому висота волосяного покриву залишається до 3 мм. Використання одного ножа вистачає для стрижки від 25 до 100 гол овець впродовж сезону, при цьому оригінальний ніж витримує лише два послідовних заточування.

Застосування професійних машинок для стрижки великої рогатої худоби робить процес швидким, комфортним та безпечним, як для тварин, так і операторів-стригалів. Професійні машинки під час їх використання створюють низький шум та вібрацію, що дозволяє усунути розвиток стрес у тварин, оскільки сам по собі процес підстригання вже є стрес-фактором.

Шерстний покрив корів та коней відрізняється особливою жорсткістю, порівняно з вівцями, тому машинки комплектуються спеціальними ножами (включаючи додаткову одиницю), які розраховані на більш жорсткі умови використання та експлуатації. Їх корпус виготовлений зі сплавів, які стійкі до падіння, впливу та попадання вологи.
Найпоширенішими приладами, які використовуються наразі в Україні є електричний прилад з потужністю 200W – ZXH-902 (AC), який має дуже тихий хід під час роботи та низький рівень вібрації.

 Машинка для стрижки корів/коней, ZXН-902 (АС)

Рис. 4. Машинка для стрижки корів/коней, ZXН-902 (АС)

Більш мобільним аналогічним приладом є акумуляторна модель - ZXRH-933 (DC) з потужністю 50W, який навіть можна використовувати в умовах випасання тварин та загонах.

Машинка для стрижки корів/коней, ZXRН-933 (DС)
 
Рис. 5. Машинка для стрижки корів/коней, ZXRН-933 (DС)

Тихий хід під час роботи приладів та низький рівень вібрації створює максимальний комфорт, як для оператора, так і для тварини, яка в цей час обробляється. Рівень притискання ножів регулюється.
Важливе господарське значення має стрижка корів при враженні їх, наприклад, стригучим лишаєм, а також для підготовки операційного поля під час хірургічних втручань, вистигання ділянки волосяного покриву для проведення туберкулінізації тощо.

Коней часто підстригають з метою підтримання естетичного вигляду тварини: стрижка гриви та хвоста, довгого волосяного покриву на кінцівках (у важковагових порід коней).

Останнім часом популярності набірає використання приладу TaiWell2® (тримеру) для зстригання волосяного покриву з хвостів дійних корів. Даний прилад використовується як насадка для шуруповерта. (Шуруповерт у комплект не входить).

Застосування приладу дає можливість більш дбайливо ставитися до санітарної якості молока. Підстригання хвостів у корів мінімізує потрапляння бруду та калових мас у доїльне обладнання та значно зменшується забруднення ділянок навколо молочної залози. Технологія передбачає зстригання довгого волосяного покриву з хвостів у молочних корів двічі на рік. Це гарантує безпечність для доїльного апарату й високу якість молока. Тиха робота приладу дає можливість використовувати його під час процесу доїння тварин.
 

Тример TaiWell2®для стрижки хвостів у корів + шуруповерт
Рис. 6. Тример TaiWell2®для стрижки хвостів у корів + шуруповерт

Діаметр вхідного отвору для кінцевої частини хвоста на приладі TaiWell2® складає 30 мм, що дозволяє його використовувати для усіх порід великої рогатої худоби.

Примітка. Довговічність слугування приладу значною мірою залежить від його правильної експлуатації та догляду за ним. Тому після кожного використання приладу, його слід максимально очисти механічно за допомогою щіточки та провести змазування рухомих елементів спеціальним маслом. Чим більш ретельно проводяться заходи по обслуговуванню приладу, тим триваліший час він буде слугувати Вам.

Під час вибору приладу потрібно враховувати наступні критерії: потужність приладу, безшумність його роботи під час стрижки, надійність та довговічність, можливість придбання комплектуючих деталей та їх швидка доставка.

Купуючи машинки для стрижки тварин, Ви отримуєте не тільки надійного помічника у вигляді якісного товару, а також гарантійне його обслуговування впродовж 1 року та післягарантійний огляд!

Тож дбайте про зовнішній вигляд тварин вчасно, використовуючи при цьому якісне обладнання!

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner