Продавець ТОВ УКРВЕТ розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
295 відгуків
Ветеринарне обладнання та інструменти | Обладнання для тваринництва і птахівництва
Контакти
ТОВ УКРВЕТ
ул. Сеченова 7А, 03127, Київ, Україна
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45
+380 (96) 426-45-45
Мапа
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45

Скушування чи сточування зубів у поросят?

Скушування чи сточування зубів у поросят?

Згідно технологічних вимог по догляду за новонародженими поросятами, молочні зуби видаляються в першу добу життя в обов'язковому порядку.

Поросята народжуються з морфологічно розвиненими молочними зубами - 2 ікла та 2 окрайкі з кожного боку на верхній і нижній щелепах, які потрібно видаляти після народження тварини. Вчасне та якісне видалення зубів застерігає розвиток інфекційних хвороб у поросят та профілактує травмування молочних пакетів у свиноматок під час смоктання молока.

Видалення зубів також запобігає травмуванню одне одного під час боротьби за сосок вим'я свиноматки або навіть простої гри. Тому зуби поросятам скушуються або сточочуться якомога скоріше після народження – відразу після завершення опоросу або, якщо він відбувся вночі, на наступну добу.

У багатьох господарствах маніпуляцію по видаленню зубів виконують зубними щипцями, скушуючи 1/2–2/3 шкірного зуба, намагаючись не травмувати ясна та язик. Це попереджує розвиток кровотечі та подалі інфікування пульпи зуба. Проведення цієї операції доволі просте. Для кращого оперативного доступу до зубів, голову поросяти тримають лівою рукою, пальцями якої помірно розмістити на нижньощелеповий суглоб і ротова порожнина відкривається або ж великий палець відразу поміщають у ротову порожнину.

Голову поросяти потрібно нахилити так, щоб скушені частинки зуба самостійно випадали з ротової порожнини. Іноді при цьому залишаються гострі частини коронки зуба, тому їх доводитися скушувати повторно.

Скушування чи сточування зубів у поросят? 
Рис. 1. Скушування зубів у поросят за допомогою зубних щипців

В окремих господарствах зубі скушують аж біля самих ясний, унаслідок чого виникає кротеча та оголюється пульпа зуба, спричинюючи розвиток пульпітів, занесення стрептококової інфекції тощо.

Наразі в багатьох країнах таке оперативне втручання заборонене відповідно до закону про захист тварин.
Використання спеціальних електричних приладів Proxxon або Dremel для сточування зубів має ряд суттєвих преваг. Техніка виконання зводиться до того, що поверхнею головки приладу, зі спеціальною абразивністю, сточуються загострені частини молочних зубів на 1/2 чи 2/3 їх довжини, а в деяких випадках і значно менше. При допомозі шліфування машинки зубах надається заокруглена форма.

Пульпа зуба при цьому не оголювалася, а в післяопераційний період ускладнення будь-якого характеру, як правило, не виникають. Завдяки цьому усувається подразнення молочних пакетів у свиноматок та виникнення синдрому ММА. Ще однією з переваг застосування приладу  є неінвазивність (відсутність больової реакції) та  попередження стресу у поросят.

 Скушування  чи сточування зубів у поросят?
Рис. 2. Сточування  зубів у поросят за допомогою електричного приладу Dremel

Враховуючи технологічний підхід до проведення видалення зубів поросятам кожен фахівець або оператор самостійно для себе обирає яким методом він може досконало проводити цю маніпуляцію чи то методом скушування, чи то методом сточування. Потрібно завжди зважати на епізоотичний стан у господарстві та застерігати від усіх можливих ризиків, як поросят, так і свиноматок.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner