Продавець ТОВ УКРВЕТ розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
295 відгуків
Ветеринарне обладнання та інструменти | Обладнання для тваринництва і птахівництва
Контакти
ТОВ УКРВЕТ
ул. Сеченова 7А, 03127, Київ, Україна
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45
+380 (96) 426-45-45
Мапа
+380 (93) 426-45-45
+380 (67) 426-45-45
+380 (50) 426-45-45

Профілактика самовисмоктування та висмоктування молока інших тварин

Профілактика самовисмоктування та висмоктування молока інших тварин

ЧОРНОЗУБ ТЕТЯНА ВАСИЛІВНА
кандидат ветеринарних наук,
науковий консультант ТОВ «УКРВЕТ»

В умовах безприв'язного утримання корів, як у дрібних фермерських господарствах, так і промислового типу в останні роки збільшується кількість випадків самовисмоктування молока або висмоктування його в інших тварин. Така вада частіше спостерігається у молодих корів. За спостереженнями, тварина, яка висмоктує молоко в іншої, утворює з нею «пару» й вони висмоктують молоко одна до одної. Іноді поширення даної вади в стаді може сягати до 25,2 %, що негативно позначається на молочній продуктивності корів.

За даними літератури, виникнення цієї вади у корів пов'язаність язано із багатьма чинниками. Та перш за все, вчені й фахівці пов'язаність язують її розвиток з порушенням методу вирощування телиць. Переважно це відбувається, коли телят вирощують для отримання майбутніх теличок великими групами, а молоко для швидкого вигодовування випоюють із сосок з великими отворами. Внаслідок цього рефлекс ссання у них задовольняється неповністю, а тому цю потребу тварини компенсують за рахунок ссання в інших тварин вушних раковин, пупка, хвоста, складок шкіри тощо. Також встановлено, що виникнення ваді може розвиватися унаслідок недоїдання телят у молодому віці, і вже в дорослих корів стає звичкою. Водночас має місце і той факт, що тварин у господарстві годують в різний час, пізно телят привчають до грубих, концентрованих та соковитих кормів.

Корова починає висмоктувати молоко у іншої особини, звикає до смаку молока, що ще більше спонукає до залежності. За нестачі в раціонах телиць, нетелей і корів кальцію, фосфору, вітамінів А, D виникає лізуха й спотворення апетиту, що також сприяє розвитку самовисмоктування молока.

Появі такої ваді може також сприяти генетична схильність. Як показує практика останніх років, до цієї ваді більш схильні корови молочних порід.

З метою профілактики розвитку ваді потрібно приділяти увагу правильному вирощуванню ремонтних телиць і нетелей, щоб не допускати формування в них шкідливої звички.

Надійними методами усунення ваді самовисмоктування у корів є: оперативне втручання або застосування спеціальніх носових кілець із шипами, які одягаються і фіксуються на носовій перетинці тварини. Їх застосування перешкоджає як самовисмоктування, так і висмоктування молока інших тварин.

На сьогоднішній день у господарствах корові, що висмоктує молоко в собі або ж в інших тварин, відділяють від стада на кілька діб й фіксують на носовій перегородці спеціальне кільце проти самовисмоктування із шипами. В подальшому їх випускають у стадо і проводять спостереження, оскільки у корови закріпилися звички або рефлекси і вона ще деякий час може переслідувати інших тварин. За спроби висмоктати молоко в собі або в іншої тварини, корова, торкаючись до шкіри вим'я або молочного соска спричиняє больовий дискомфорт, як собі так і іншій тварині, унаслідок чого вона відстороняється, а згодом і позбувається шкідливої звички.

Шиповані кільця проти самовисмоктування від торгової марки Kerbl виготовлені із щільного й міцного пластикового матеріалу, який не піддається деформації й не ламається. Водночас надійно фіксуються на носовій перетинці і не заважає тварині споживати корм і воду.

Фіксація кільця на носовій перегородці відбувається за рахунок зменшення просвіту між браншамі, унаслідок закручування металевого поршня фіксуючого гвинта. Водночас, спеціалісти ТМ Kerbl удосконалили кільце, додавши тонку пластину, яка виступає під кутом таким чином, що забезпечує щільне прилягання до носового дзеркала. За рахунок цього кільце щільно фіксується і утримується в одному положенні, не зміщуючись вгору та вниз, що ще більше робить застосування кілець у тваринництві практичним . Надійна фіксація кільця повністю виключає його втрату.

Рис. 1. Кільце проти самовисмоктування MULLER з якою фіксуючою пластиною для телиць Рис. 2. Кільце проти самовисмоктування MULLER з якою фіксуючою пластиною для корів-первісток Рис. 3. Кільце проти самовисмоктування MULLER з якою фіксуючою пластиною для корів

 

Кільця проти самовисмоктування MULLER з якою фіксуючою пластиною різних розмірів та кольорів розроблені спеціально для різних вікових груп тварин, а удосконалена їх будова призначений для більш швидкого усунення звички самовисмоктування та висмоктування молока інших тварин.

Тож будьте уважні до тварин і вчасно попереджайте розвиток даної вади. А спеціалісти та консультанти ТОВ «УКРВЕТ» допоможуть Вам визначитися із продукцією, яка надійно прослужити багато років.

 
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner