Корзина
173 отзыва
У ЗВ'ЯЗКУ З КАРАНТИНОМ ДЗВІНКИ ПРИЙМАЮТЬСЯ НА МОБІЛЬНІ
Категории
Оборудование и инструменты для свиноводства
Оборудование и инструменты для скотоводства
+380964264545
Київстар
+380504141122
МТС
+380684541122
Київстар
+380445025545
Пн-Пт: 09.00 -18.00
ТОВ "УКРВЕТ"
ТОВ "УКРВЕТ"
Украина Киев ул. Сеченова, 7А
Карта

Скушування чи сточування зубів у поросят?

Скушування чи сточування зубів у поросят?
Вчасне та якісне видалення зубів застерігає розвиток інфекційних хвороб у поросят та профілактує травмування молочних пакетів у свиноматок під час смоктання молока.

11.08.16

Згідно технологічних вимог по догляду за новонародженими поросятами,  молочні зуби видаляються у першу добу життя в обов’язковому порядку.

Поросята народжуються з морфологічно розвиненими молочними зубами - 2 ікла та 2 окрайки  з кожного боку на верхній і нижній щелепах, які потрібно видаляти після народження тварини. Вчасне та якісне видалення зубів застерігає розвиток інфекційних хвороб у поросят та профілактує травмування молочних пакетів у свиноматок під час смоктання молока.

Видалення зубів також запобігає травмуванню одне одного під час боротьби за сосок вим’я свиноматки або навіть простої гри. Тому зуби поросятам скушуються або сточочуться якомога скоріше після народження – відразу після завершення опоросу або, якщо він відбувся вночі, на наступну добу. 

У багатьох господарствах маніпуляцію по видаленню зубів виконують зубними щипцями, скушуючи  1/2–2/3 кожного зуба, намагаючись не травмувати ясна та язик. Це попереджає розвиток кровотечі та подальше інфікування пульпи зуба. Проведення цієї операції доволі просте. Для кращого оперативного доступу до зубів, голову поросяти тримають лівою рукою, пальцями якої помірно тиснуть на нижньощелеповий суглоб і ротова порожнина відкривається або ж великий палець відразу поміщають у ротову порожнину. 

Голову поросяти потрібно нахилити так, щоб скушені частинки зуба самостійно випадали з ротової порожнини. Іноді при цьому залишаються гострі частини коронки зуба, тому їх доводиться скушувати повторно.

Скушування  чи сточування зубів у поросят? 
Рис. 1. Скушування  зубів у поросят за допомогою зубних щипців

В окремих господарствах зуби скушують аж біля самих ясен, унаслідок чого виникає кровотеча та оголюється пульпа зуба, спричинюючи розвиток пульпітів, занесення стрептококової інфекції тощо.  

Наразі в багатьох країнах таке оперативне втручання заборонене відповідно до закону про захист тварин. 
Використання спеціальних електричних приладів  Proxxon або  Dremel для сточування зубів має ряд суттєвих преваг. Техніка виконання зводиться до того, що поверхнею головки приладу, зі спеціальною абразивністю,  сточуються загострені частини молочних зубів на 1/2 чи 2/3 їх довжини, а в деяких випадках і значно менше. При допомозі шліфування машинки зубам надається заокруглена форма.

Пульпа зуба при цьому не оголювалася, а в післяопераційний період ускладнення будь-якого характеру, як правило, не виникають. Завдяки цьому усувається подразнення молочних пакетів у свиноматок та виникнення синдрому ММА. Ще однією з переваг застосування приладу  є неінвазивність (відсутність больової реакції) та  попередження стресу у поросят.

 Скушування  чи сточування зубів у поросят?
Рис. 2. Сточування  зубів у поросят за допомогою електричного приладу Dremel

Враховуючи  технологічний підхід до проведення видалення зубів поросятам кожен фахівець або оператор самостійно для себе обирає яким методом  він може досконало проводити цю маніпуляцію чи то методом скушування, чи то методом сточування. Потрібно завжди зважати на епізоотичний стан у господарстві  та застерігати від усіх можливих ризиків, як поросят, так і свиноматок. 

Другие статьи