Корзина
181 отзыв
НА ПЕРІОД КАРАНТИНУ ДЗВІНКИ ПРИЙМАЮТЬСЯ НА МОБІЛЬНІ!
Категории
Обладнання та інструменти для свинарства
Обладнання та інструменти для скотарства
+38 (093) 426-45-45
Лайф
+38 (096) 426-45-45
Київстар
+38 (050) 426-45-45
МТС
+38 (044) 502-55-45
ТОВ УКРВЕТ
Украина Киев ул. Сеченова 7А, 03127
Карта
  • ТОВ УКРВЕТ
  • Статьи
  • Профілактика самовисмоктування та висмоктування молока в інших тварин

Профілактика самовисмоктування та висмоктування молока в інших тварин

Профілактика самовисмоктування та висмоктування молока в інших тварин
За безприв’язного утримання корів збільшується кількість випадків самовисмоктування молока або висмоктування його в інших тварин, що переважно спостерігається в молодих корів. Дана проблема наносить значні економічні збитки господарствам.

21.06.16

ЧОРНОЗУБ ТЕТЯНА ВАСИЛІВНА
кандидат ветеринарних наук, 
науковий консультант ТОВ «УКРВЕТ»

В умовах безприв’язного утримання корів, як у дрібних фермерських господарствах, так і промислового типу в останні роки збільшується кількість випадків самовисмоктування молока або висмоктування його в інших тварин. Така вада частіше спостерігається в молодих корів. За спостереженнями, тварина, яка висмоктує молоко в іншої, утворює з нею «пару» й вони висмоктують молоко одна в одної. Іноді поширення даної вади в стаді може сягати до 25,2 %, що негативно позначається на молочній продуктивності корів.

За даними літератури, виникнення цієї вади у корів пов’язано із багатьма чинниками. Та перш за все, вчені й фахівці пов’язують її розвиток з порушенням методу вирощування телиць. Переважно це відбувається, коли телят вирощують для отримання майбутніх теличок великими групами, а молоко для швидкого вигодовування випоюють із сосок з великими отворами. Внаслідок цього рефлекс ссання у них задовольняється неповністю, а тому цю потребу тварини компенсують за рахунок ссання в інших тварин вушних раковин, пупка, хвоста, складок шкіри тощо. Також встановлено, що виникнення вади може розвиватися унаслідок недоїдання телят в молодому віці, і вже в дорослих корів стає звичкою. Водночас має місце і той факт, що тварин у господарстві годують в різний час, пізно привчають телят до грубих, концентрованих та соковитих кормів.

Корова починає висмоктувати молоко у іншої особини, звикає до смаку молока, що ще більше спонукає до залежності. За нестачі в раціонах телиць, нетелей і корів кальцію, фосфору, вітамінів А, D виникає лизуха й спотворення апетиту, що також сприяє розвитку самовисмоктування молока.

Появі такої вади може також сприяти генетична схильність. Як показує практика останніх років, до цієї вади більш схильні корови молочних порід.

З метою профілактики розвитку вади потрібно приділяти увагу правильному вирощуванню ремонтних телиць і нетелей, щоб не допускати формування в них шкідливої звички.

Надійними методами усунення вади самовисмоктування у корів є: оперативне втручання або застосування спеціальних носових кілець із шипами, які одягаються і фіксуються на носовій перетинці тварини. Їх застосування перешкоджає як самовисмоктування, так і висмоктування молока в інших тварин. 

На сьогоднішній день у господарствах корові, що висмоктує молоко в себе або ж в інших тварин, відділяють від стада на кілька діб й фіксують на носовій перегородці спеціальне кільце проти самовисмоктування із шипами. В подальшому їх випускають у стадо і проводять спостереження, оскільки у корови закріпилися звички або рефлекси і вона ще деякий час може переслідувати інших тварин. За спроби висмоктати молоко в себе або в іншої тварини, корова, торкаючись до шкіри вим’я або молочного соска спричиняє больовий дискомфорт, як собі так і іншій тварині, унаслідок чого вона відстороняється, а згодом і позбувається шкідливої звички.

Шиповані кільця проти самовисмоктування від торгової марки Kerbl виготовлені із щільного й міцного пластикового матеріалу, який не піддається деформації й не ламається. Водночас надійно фіксуються на носовій перетинці і не заважає тварині споживати корм і воду.

Фіксація кільця на носовій перегородці відбувається за рахунок зменшення просвіту між браншами, унаслідок закручування металевого поршня фіксуючого гвинта. Водночас, спеціалісти ТМ Kerbl удосконалили кільце, додавши тонку пластину, яка виступає під кутом таким чином, що забезпечує щільне прилягання до носового дзеркала. За рахунок цього кільце щільно фіксується і утримується в одному положенні, не зміщуючись вгору та вниз, що ще більше робить застосування кілець у тваринництві практичним . Надійна фіксація кільця повністю виключає його втрату.

Рис. 1. Кільце проти самовисмоктування MULLER з фіксуючою пластиною для телиць Рис. 2. Кільце проти самовисмоктування MULLER з фіксуючою пластиною для корів-первісток Рис. 3. Кільце проти самовисмоктування MULLER з фіксуючою пластиною для корів

 

Кільця проти самовисмоктування MULLER з фіксуючою пластиною різних розмірів та кольорів розроблені спеціально для різних вікових груп тварин, а удосконалена їх будова призначена для більш швидкого усунення звички самовисмоктування та висмоктування молока в інших тварин. 

Тож будьте уважні до тварин і вчасно попереджайте розвиток даної вади. А спеціалісти та консультанти ТОВ «УКРВЕТ» допоможуть Вам визначитися із продукцією, яка надійно прослужить багато років.

 
Другие статьи